Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zdecydował gol w ostatniej minucie. Znamy finalistów Euro 2024
Michał Pokorski 10.07.2024 22:59

Zdecydował gol w ostatniej minucie. Znamy finalistów Euro 2024

Holandia - Anglia

Reprezentacja Anglii pokonała Holandię 2:1 i awansowała do finału Euro 2024 po raz drugi z rzędu. Świetne widowisko w Dortmundzie obfitowało w piękne bramki i ciekawe akcje. Gola na wagę zwycięstwa zdobył… “głęboki” rezerwowy Anglików. Synowie Albionu w wielkim finale zmierzą się z Hiszpanią.

Świetne widowisko na Euro 2024

Początek spotkania przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Holendrzy zdominowali Anglików, wyglądali dużo pewniej i utrzymywali się przy piłce. Solidna gra Oranje zaowocowała bramką Xaviego Simonsa w 7. minucie meczu. 21-latek ruszył na bramkę Anglików i fenomenalnym strzałem z prawej nogi, pokonał Pickforda. Wymarzone otwarcie półfinału Euro 2024 dla Holandii.

Anglicy byli w lekkim szoku, ale zdołali się podnieść. Po kapitalnej akcji Bukayo Saka zostawił piłkę Harremu Kane'owi. Napastnik uderzył z powietrza nad poprzeczką, ale był faulowany przez Denzela Dumfriesa. Sędzia główny po weryfikacji VAR, podyktował rzut karny. “Jedenastkę” wykorzystał Kane (1:1).

Od tamtego momentu to Synowie Albionu przejęli inicjatywę w spotkaniu. Podopieczni Garetha Southgate'a świetnie rozgrywali piłkę i stworzyli sobie kilka okazji. Finalnie, wynik meczu pozostał remisowy i obie drużyny zeszły do szatni na przerwę.

Wielkie nieobecne w kadrze Stefano Lavariniego. Tych siatkarek nie zobaczymy w Paryżu

Anglia w finale Euro 2024

Początek drugiej połowy to wyrównana walka obu zespołów, ale z widoczną przewagą Anglików. Synowie Albionu pewnie poruszali się po boisku, ich grę cechował większy spokój i opanowanie. Tempo spotkania wyraźnie spadło, a na stadionie zaczęliśmy oglądać “piłkarskie szachy”. Mecz jednak mocno się zaostrzył, piłkarze nie odstawiali nogi, przez co oglądaliśmy kilka żółtych kartek i sporo brutalnych wejść.

Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje w ostatnim kwadransie gry, ale to Anglicy wpakowali piłkę do siatki. Niestety, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a arbiter główny odgwizdał spalonego Saki i nie zaliczył trafienia (1:1).

Synowie Albionu dopięli swego w końcówce. Równo w 90. minucie bramkę na wagę finału Euro 2024 zdobył Ollie Watkins. 28-latek z Aston Villi, strzelił najważniejszego gola w swojej karierze precyzyjnym strzałem z prawej nogi. Co ciekawe, w całym meczu Anglik zaliczył… cztery kontakty z piłką!

Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza do dogrywki, to Anglicy wyprowadzili ostateczny cios. Uczciwie trzeba przyznać, że było najlepsze spotkanie Synów Albionu na całym Euro 2024. W pełni zasłużone zwycięstwo podopiecznych Garetha Southgate'a.

Finał Euro 2024 już w niedzielę

Dobiega końca Euro 2024. Na niemieckim turnieju pozostał tylko jeden, najważniejszy mecz. Wielki finał mistrzostw Europy już w niedzielę 14 lipca, pierwszy gwizdek o 21:00 czasu polskiego. Wiemy, że w finałowym spotkaniu wystąpią Hiszpanie i Anglicy, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że zobaczymy także… Polaków. Szymon Marciniak wraz ze swoim zespołem jest typowany do sędziowania walki o złoto.