Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zaskakująca decyzja Natalii Kaczmarek tuż przed igrzyskami w Paryżu
Bartosz Nawrocki 29.06.2024 10:13

Zaskakująca decyzja Natalii Kaczmarek tuż przed igrzyskami w Paryżu

Natalia Kaczmarek

Niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Teraz jednak w Bydgoszczy odbywają się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski, na których sukces odniosła Natalia Kaczmarek. Niedługo jednak wygłosiła decyzję, która z pewnością wielu kibiców poruszyła.

Złota Natalia Kaczmarek

Natalia Kaczmarek rywalizuje w Bydgoszczy w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. W eliminacjach do finałowego biegu na 400 metrów nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła. Była również jedną z faworytek do triumfu w decydującym biegu. Tak też się stało i z czasem 50,77 s Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Druga była Marika Popowicz-Drapała, a na ostatnim stopniu podium stanęła Justyna Święty-Ersetic.

Trudno uwierzyć, czym dziś zajmuje się była żona Piotra Żyły. Potężne zaskoczenie Smutne wyznanie Stocha niesie się po Polsce, już tego nie ukrywa. Kibice są zaniepokojeni

Tej decyzji Natalii Kaczmarek nikt się nie spodziewał

Po tym, jak Natalia Kaczmarek zwyciężyła w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy, biegaczka ogłosiła smutną decyzję. Chodzi o to, że nie pobiegnie w sztafecie mieszanej podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nie wiem, czy nie powiem czegoś złego, ale rozmawiałam dzisiaj z trenerem i on mi powiedział, że nie będę biegała sztafety mieszanej. Czy ja się z tym zgadzam, czy nie, to nie ma znaczenia. Trochę jest mi przykro, ale z drugiej strony wiem, że plułabym sobie w brodę, gdybym później straciła setne w starcie indywidualnym - powiedziała Kaczmarek w rozmowie z Interia Sport

Taka decyzja jest spowodowana tym, że priorytetem dla biegaczki są zawody indywidualne. Rywalizacja sztafet mieszanych odbędzie się 2 i 3 sierpnia, a już dwa dni później rozpoczną się kwalifikacje w biegu na 400 metrów. Natalia Kaczmarek chce przygotować się jak najlepiej do zawodów, by powalczyć o złoty medal.

ZOBACZ: Ostrzeżenie przed hitem EURO 2024. Prognozy są dramatyczne

Natalia Kaczmarek już poprowadziła polską sztafetę po złoty medal igrzysk

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła złoty medal. Ważną częścią zespołu była Natalia Kaczmarek. Nie dość, że Polska zdobyła pierwsze w historii złoto w tej rywalizacji na igrzyskach, to jeszcze wyśrubowała rekord olimpijski. Wraz z Kaczmarek pobiegli Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski.