Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zamieszki na trybunach przed meczem Euro 2024. Interweniowały służby
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.06.2024 21:45

Zamieszki na trybunach przed meczem Euro 2024. Interweniowały służby

kibice
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Do niebezpiecznych scen doszło przed wtorkowym meczem Turcja-Gruzja w ramach trwających Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kibice obu reprezentacji zgromadzeni na stadionie w Dortmundzie starli się ze sobą. Musiały interweniować służby. W sieci pojawiło się nagranie. 

Zamieszki przed meczem Turcja-Gruzja

We wtorek kolejny dzień Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 rozpoczął się od spotkania reprezentacji Turcji z drużyną Gruzji. Mecz odbywał się o godzinie 18.00 na stadionie w Dortmundzie. 

Przed rozpoczęciem spotkania pełne ręce roboty miały służby porządkowe i policja. Kibice obu krajów starli się ze sobą. Doszło do ogromnych przepychanek i awantur. Turcy oraz Gruzini przeszli od wyzwisk do rękoczynów.

Bramki klasy światowej w najciekawszym meczu Euro 2024. Turcja pokonuje Gruzję

Kibice Gruzji i Turcji starli się ze sobą. Interweniowała policja

Kibice obu reprezentacji wkrótce zaczęli przerzucać się różnymi przedmiotami, m.in. kubkami. Doszło do przepychanek i prawdziwej bójki. Musiały interweniować służby porządkowe. Błyskawicznie na miejscu zjawiło się kilkudziesięciu policjantów, którzy otoczyli kibiców i rozdzielili zwaśnione ekipy.

ZOBACZ: Przepiękne trafienie na Euro 2024. Bramka Turków kandydatem do gola turnieju

W zamieszkach brało udział ponad 40 osób. Funkcjonariusze po uspokojeniu sytuacji zostali na miejscu aż do rozpoczęcia meczu. W sieci pojawiło się nagranie z incydentu.

Turcja pokonała Gruzję. Fenomenalna bramka Gulera

Ostatecznie spotkanie Turcji z Gruzją według wielu kibiców było - jak do tej pory - najbardziej emocjonujące w całych mistrzostwach. Mecz zakończył się wygraną Turcji 3:1, jednak Gruzini przez cały mecz grali bardzo dobrze i postawili twarde warunki rywalom z grupy E.

ZOBACZ: Debiutant zachwycił świat. Premierowe trafienie i szalona radość

Jedną z bramek dla Turków zdobył młodziutki gracz Realu Madryt Arda Guler. Kibice niemal natychmiast okrzyknęli to trafienie bramką turnieju. Młody pomocnik fenomenalnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Gruzji.