Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Debiutant zachwycił świat. Premierowe trafienie i szalona radość
Michał Pokorski 18.06.2024 19:34

Debiutant zachwycił świat. Premierowe trafienie i szalona radość

gol Gruzja

Reprezentacja Gruzji to debiutant mistrzostw Starego Kontynentu. Niespełna czteromilionowe państwo z pogranicza Europy i Azji zaskoczyło cały świat świetną pierwszą połową z Turcją. Podopieczni Williego Sagnola zdobyli swoje premierowe trafienie na Euro już w pierwszym spotkaniu.

Prowadzenie Turcji

Gruzja przegrywała w spotkaniu z Turcją po golu Melty Muldura. Trafienie 25-latka to murowany kandydat do tytułu bramki turnieju. Turek przepięknym uderzeniem z powietrza zmierzył wymiary bramki Gruzinów. Nominalny obrońca prawą nogą skierował piłkę w samo okienko, tuż pod poprzeczkę przeciwników.

Debiutanci Euro szybko odpowiedzieli historycznym trafieniem.

Przepiękne trafienie na Euro 2024. Bramka Turków kandydatem do gola turnieju

Historyczna bramka Gruzji

Gruzja odpowiedziała na bramkę rywali już w 32. minucie meczu. Georges Mikautadze skutecznie wykorzystał dogranie Giorgiego Kochorashviliego. 24-latek prawą nogą pokonał tureckiego bramkarza po “krótkim” słupku. Tym samym Gruzini zdobyli bramkę w swoim debiutanckim spotkaniu w historii finałów mistrzostw Europy.

Trwa Euro 2024

Wtorkowe zmagania kończą pierwszą kolejkę Euro 2024. O godzinie 21:00 zmierzą się z sobą reprezentacje Portugalii oraz Czech. W środę drugą turę rozgrywek grupowych rozpocznie starcie Chorwacji z Albanią.