Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wspaniały gest Piotra Zielińskiego. "Już jest bohaterem. Brawa dla niego"
Piotr Dutka
Piotr Dutka 07.12.2022 12:58

Wspaniały gest Piotra Zielińskiego. "Już jest bohaterem. Brawa dla niego"

MANAN VATSYAYANA/AFP/East News
MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Piotr Zieliński to jeden z najważniejszych elementów reprezentacji Polski. Pomocnik włoskiego Napoli niejednokrotnie udowadniał, że oprócz wielkich umiejętności czysto piłkarskich ma również wielkie serce. Jak się okazało, wybitny sportowiec kilka lat temu zdobył się na piękny gest. Ręce same składają się do oklasków.

Choć polska reprezentacja zakończyła swój udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze, rodzimi kibice wciąż są zainteresowani sportowymi zmaganiami. Jednym z głównych kreatorów gry kadry Czesława Michniewicza jest Piotr Zieliński, który kilkanaście dni temu otworzył wynik w starciu z Arabią Saudyjską.

Witold Szabłowski, autor facebookowej strony "Notatnik Reportera", zdecydował się przywołać pewien mało znany, aczkolwiek wspaniały fakt z życia 28-letniego piłkarza. Kibice będą zachwyceni.

Niezwykła prawda o Piotrze Zielińskim wyszła na jaw. Kibice będą zachwyceni

Dziennikarz podkreślił, że "prawdziwy bohater nie nosi peleryny", nawiązując właśnie do osoby Piotra Zielińskiego. Na potwierdzenie tych słów postanowił przywołać mało znane fakty z życia Piotra Zielińskiego, który od lat jest jednym z czołowych filarów naszej drużyny narodowej.

- Oto Piotr Zieliński, jeden z piłkarzy polskiej kadry. Zieliński kupił kilka lat temu dwa budynki. Za własne pieniądze i własnym nakładem sił wyremontował je i stworzył w nich dom dziecka. Głównie dla dzieciaków odebranych z rodzin alkoholowych i ogólnie, trudnych - podkreślił Szabłowski.

Zaznaczył, że tuż po gruntownym remoncie, a także wykończeniu obiektu, to właśnie rodzice Zielińskiego spędzają w ośrodku dużo czasu.

- Piotr wpada tam za każdym razem, jak jest w Polsce. Gra z dzieciakami w piłkę, organizuje im wycieczki, spędza czas. Mało kto o tym wie, a to tylko dobrze świadczy o Zielińskim, który widocznie nie szuka w tej sprawie poklasku - zauważył na łamach "Dziennika Reportera" ceniony dziennikarz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Notatnik Reportera