Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny zarobi gigantyczne pieniądze w nowym klubie. To się dzieje
Karol Osiński
Karol Osiński 10.06.2024 14:05

Wojciech Szczęsny zarobi gigantyczne pieniądze w nowym klubie. To się dzieje

Wojciech Szczęsny
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wojciech Szczęsny prawdopodobnie opuści Juventus. Jego nowym pracodawcą ma zostać arabskie Al-Nassr, o czym mówią już najlepiej zorientowani dziennikarze na świecie. Bramkarz reprezentacji Polski ma otrzymać kontrakt, który zagwarantuje mu gigantyczne zarobki.

Media: Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu

Jeszcze kilka tygodni temu nic na to nie wskazywało, jednak teraz sprawa stała się bardzo poważna. Wojciech Szczęsny jest coraz bliższy opuszczenia szeregów Juventusu, co podają już wszystkie media we Włoszech. Powodem takiego stanu rzeczy ma być fakt, iż nowy trener Starej Damy, Thiago Motta chce postawić na nowego golkipera Michele Di Giorgio, który zasilił szeregi jego ekipy z Monzy za ok. 20 mln euro.

Według doniesień m.in. Fabrizio Romano 34-latek otrzymał bardzo lukratywną ofertę z arabskiego Al-Nassr, gdzie występują takie gwiazdy, jak m.in. Cristiano Ronaldo, czy Sadio Mane. Dopinane mają być już ostatnie szczegóły ws. transferu Polaka do Arabii Saudyjskiej. 

Mama Igi Świątek wyznała prawdę o ich relacji. Doniesienia okazały się słuszne

Wojciech Szczęsny zarobi majątek w Arabii Saudyjskiej

Wojciech Szczęsny wciąż ma ważny kontrakt z Juventusem, jednak włodarze Bianconerich są skłonni sprzedać Polaka. Problem dla nich stanowią jego zarobki sięgające 6,5 mln euro za sezon gry, co tym bardziej sprawia, że 34-latek może odejść do innego klubu. Jak podają dziennikarze serwisu WP Sportowe Fakty do zamknięcia transferu “Szczeny” pozostały już jedynie detale, a jego zarobki mają być zdecydowanie wyższe od obecnych!

Transfer jest praktycznie przesądzony. Kiedy pytamy osoby znające kulisy rozmów o prawdopodobieństwo tego, że do niego dojdzie, odpowiadają, że to… 98 procent. Powody są dwa: zachowanie Juventusu, który znalazł już następcę Polaka i chce "meblować" bramkę bez niego, a po drugie gigantyczna pensja. Jak słyszymy nieoficjalnie, zarobki Szczęsnego w Arabii Saudyjskiej przekroczą 15 mln euro rocznie - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Co za wieści ws. Igi Świątek. Może ponieść nieoczekiwane konsekwencje

Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną po Euro 2024?

Wiele wskazuje na to, że zbliżające się mistrzostwa Europy będą ostatnimi w karierze Wojciecha Szczęsnego. Już kilka miesięcy temu polski golkiper zapowiedział, że chciałby odejść na reprezentacyjną emeryturę po Euro 2024 i nie zapowiada się na to, by zmienił swoje zdanie.

Nie ma sensu zaczynać tego nowego cyklu reprezentacji, czyli przygotowań do mundialu, jeśli miałbym go nie skończyć - powiedział w rozmowie z “Foottruckiem”.