Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szydercze słowa Bońka po ogłoszeniu wyników wyborów. Oberwało się politykowi PiS
Karol Osiński
Karol Osiński 10.06.2024 12:00

Szydercze słowa Bońka po ogłoszeniu wyników wyborów. Oberwało się politykowi PiS

Zbigniew Boniek
Fot. TRICOLORS/East News

Zbigniew Boniek słynie nie tylko z dużego zaangażowania w pracę przy piłce nożnej, ale również odważnych komentarzy w mediach społecznościowych. Jeden z nich zamieścił tuż po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Były piłkarz wywołał do tablicy polityka Prawa i Sprawiedliwości, który musiał przełknąć gorycz porażki. 

Poznaliśmy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego zostały oficjalnie ogłoszone. Dowiedzieliśmy się, że szans na karierę w Brukseli nie mają m.in. Jacek Kurski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Włodzimierz Cimoszewicz. Mandatu nie otrzyma także Ryszard Czarnecki, który rywalizował z Marleną Maląg. 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 66 tys. 98 głosów, co dało mu dopiero trzecie miejsce na liście. Jego rywalka zyskała niemal dwukrotnie wyższe zaufanie, ponieważ po zliczeniu wyników okazało się, że głos na nią oddało aż 115 670 osób

Mama Igi Świątek wyznała prawdę o ich relacji. Doniesienia okazały się słuszne

Zbigniew Boniek szyderczo skomentował wyniki wyborów

Media społecznościowe rozgrzały się do czerwoności podczas wyborów do Europarlamentu. Czynny udział w dyskusjach brały udział osoby nie tylko ze świata polityki, ale również innych dziedzin, w tym ze sportu. Jednym z komentujących był Zbigniew Boniek, który lubi dodać swoje trzy grosze w trakcie trwających debat na najpopularniejsze tematy. 

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej a obecnie wiceprezydent UEFA zwrócił uwagę na wynik Ryszarda Czarneckiego, w związku z czym zdecydował się na zamieszczenie dość szyderczego wpisu w serwisie X.

Ale że Rysia odstrzelili? - napisał.

ZOBACZ TEŻ: Nagranie z Ewą Swobodą podbija sieć. Tak zareagowała na informację o sukcesie

Zbigniew Boniek wywołał lawinę komentarzy

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, komentarz Zbigniewa Bońka został bardzo szeroko skomentowany przez fanów. Jego profil w serwisie X obserwuje ponad 1,2 mln użytkowników, dlatego nie ma się czemu dziwić. Wiele osób poruszyło jego szydercze pytanie.

Pan to zawsze po piłkarsku!;

Mandat Europosła wypadł temu Rysiowi;

Cóż, najlepszym się zdarza… - piszą internauci.