Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz stawia wszystko na jedną kartę. Zaskakujące wieści przed meczem z Turcją
Karol Osiński
Karol Osiński 10.06.2024 13:05

Michał Probierz stawia wszystko na jedną kartę. Zaskakujące wieści przed meczem z Turcją

Michał Probierz
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski zagra ostatni mecz sparingowy przed Euro 2024. Przeciwnikami ekipy Michała Probierza będzie Turcja, co zwiastuje naprawdę ciekawe spotkanie. Choć do meczu pozostało jeszcze kilka godzin, to media już spekulują o składzie, jaki selekcjoner wystawi na ten mecz. Trener chce postawić wszystko na jedną kartę.

Polacy zagrają z Turcją przed Euro 2024

Mecz przeciwko Turcji zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ będzie to ostatni sprawdzian dla Biało-Czerwonych przed wyjazdem na Euro 2024. Poprzedni pojedynek, w którym rywalami Polaków byli piłkarze z Ukrainy (3:1), przyniósł mieszane uczucia przede wszystkim przez urazy, jakich nabawili się reprezentanci Polski.

Arkadiusz Milik doznał poważnej kontuzji kolana, przez którą jego występ w mistrzostwach Europy stał się niemożliwy. Ponadto z problemami zdrowotnymi zmaga się Taras Romanchuk i nie zobaczymy go w starciu z Turkami. Jego występ na Euro nie jest zagrożony. To samo tyczy się Sebastiana Walukiewicza, czy Nicoli Zalewskiego.

Mama Igi Świątek wyznała prawdę o ich relacji. Doniesienia okazały się słuszne

Media: Takim składem Polacy zagrają z Turcją

Urazy odniesione przez reprezentantów Polski przyniosły mieszane uczucia odnośnie meczu przeciwko Turcji. Nic dziwnego, że kibice obawiają się o zdrowie reprezentantów, jednak wiele wskazuje na to, że Michał Probierz postawi wszystko na jedną kartę. Według doniesień Tomasza Włodarczyka z serwisu “Meczyki” Polacy wyjdą w następującym zestawieniu:

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Nicola Zalewski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Oznaczałoby to, że od pierwszych minut zobaczylibyśmy jeden z najmocniejszych możliwych składów na ten moment. Informacja o podstawowej jedenastce powinna pojawić się ok. godz. 19:00. 

ZOBACZ TEŻ: Szydercze słowa Bońka po ogłoszeniu wyników wyborów. Oberwało się politykowi PiS

Ostatni sprawdzian Polaków przed Euro 2024

Niedługo po meczu z Turcją Polacy wyjadą do Hamburga, gdzie w niedzielę 16 czerwca zmierzą się z Holandią w ramach pierwszego meczu Euro 2024. Pięć dni później rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Austrii. Ostatni mecz grupowy drużyna prowadzona przez Michała Probierza zagra przeciwko Francji. To spotkanie odbędzie się 25 czerwca.