Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Wojciech Nowicki najlepszy na świecie. Te wyniki mówią same za siebie, zostawił rywali daleko w tyle
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.05.2023 17:07

Wojciech Nowicki najlepszy na świecie. Te wyniki mówią same za siebie, zostawił rywali daleko w tyle

Wojciech Nowicki
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Wojciech Nowicki świetnie spisał się na mityngu w Nairobi. Polak wykonał doskonały rzut na odległość 79,59 m i zyskał najlepszy wynik na świecie w tym roku. Konkurencję zostawił daleko w tyle. To świetny prognostyk.

Wojciech Nowicki doskonały na mityngu w Kenii

Wojciech Nowicki zaliczył pierwszy występ w tym sezonie i od razu znalazł się w czołówce. Podczas mityngu KipKeino Classic w Nairobi, Polak pokazał doskonałą formę i już w czwartej kolejce posłał rzut, który dał mu nie tylko zwycięstwo, ale również pierwsze miejsce na listach światowych. 

Odległość 79,78 m to najlepszy wynik rzutu młotem w tym sezonie. Ten dopiero się zaczyna, ale już teraz mogą nas czekać wielkie emocje z udziałem polskich lekkoatletów. 

Blanka w środku nocy nagrała wiadomość dla fanów. Tego się nie spodziewali

Wojciech Nowicki zaliczył dwa najdalsze rzuty

Warto też nadmienić, że oba najlepsze rzuty na tegorocznych listach należą do Wojciecha Nowickiego. O ile pierwszy z nich - 79,78 m - młociarz zaliczył w czwartej kolejce, to w piątej rzucił na odległość 79,59 m.

To oznacza, że w tej chwili oba najlepsze wyniki należą do polskiego lekkoatlety. Wydaje się to doskonałym prognostykiem przed kolejnymi mityngami. Jak pozostali Polacy?

Anita Włodarczyk też ze świetnym wynikiem

U kobiet również bardzo miła sytuacja. Choć Anita Włodarczyk nie jest u szczytu formy i nie zostawia swoich rywalek daleko w tyle, to jej rzuty spokojnie starczą na mityngowe podium. Z rzutem 70,27 m zajęła trzecie miejsce. 

W Budapeszcie 19 sierpnia rozpoczynają się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Polscy sportowcy bardzo uważnie przygotowują swoją formę przed najważniejszym wydarzeniem sezonu.