Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Włosi drwią z reprezentacji Polski. Mówią o ośmieszeniu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2024 11:12

Włosi drwią z reprezentacji Polski. Mówią o ośmieszeniu

Mecz Polska-Holandia
fot. Rex Features/East News

Reprezentacja Polski, choć przegrała z Holandią 1:2, zaskoczyła świat swoją grą. Mimo braku Roberta Lewandowskiego Polacy pokazali się z dobrej strony, co przyciągnęło uwagę mediów na całym świecie. Opinie były jednak różne, od pochwał po krytykę.

Zagraniczne media rozpisują się o meczu Polska-Holandia

Angielskie media były pod wrażeniem gry reprezentacji Polski bez ich głównego napastnika. BBC zwróciło uwagę na to, że Polska była w stanie zagrozić Holandii, mimo braku Roberta Lewandowskiego, a gol Adama Buksy pokazał, że drużyna ma potencjał nawet bez swojego lidera. "The Independent" również podkreśliło dobrą grę Buksy, zauważając, że dotychczas strzelał gole zespołom pokroju San Marino - ostatnia bramka była dowodem na to, że potrafi również grać z mocniejszymi drużynami.

Był to gol prawdziwego środkowego napastnika, który pokazał najpierw ruch w zatłoczonym polu karnym, a potem umiejętność gry w powietrzu. Pięć z sześciu poprzednich bramek Buksy w meczach międzynarodowych padło przeciwko San Marino lub Wyspom Owczym, co pokazało, że potrafił trafić do siatki przeciwko przeciwnikowi większego kalibru - pisał "The Independent".

Nowe wieści ws. kontuzji Mbappe, Polacy siedzą jak na szpilkach. Komunikat rozwiał wątpliwości

Włosi piszą o ośmieszonej Polsce. Byli bezlitośni

Włoskie media były znacznie bardziej krytyczne wobec polskiej drużyny. "La Gazzetta dello Sport" napisała o "ośmieszonej Polsce" i zasugerowała, że wynik mógłby być znacznie gorszy, gdyby nie znakomita gra Wojciecha Szczęsnego. Włoscy dziennikarze skrytykowali również polskich obrońców, uznając, że popełniali zbyt wiele błędów, które mogły kosztować drużynę jeszcze wyższe porażki.

W Hamburgu twardo grająca polska drużyna przegrała 1:2 także dlatego, że na jej bramkę oddano aż 10 strzałów, a to było o wiele za dużo. I to zasługa tylko Szczęsnego, że swoimi interwencjami utrzymywał Polaków przy życiu - pisała włoska gazeta.

Zdecydowanie lepiej Polaków ocenili Francuzi, którzy byli pozytywnie zaskoczeni grą polskiej reprezentacji. "Ouest France" opisało mecz jako wyrównany, podkreślając, że Holandia ledwo pokonała Polskę, a Francuski Eurosport zwrócił uwagę na wysokie zaangażowanie i odwagę Polaków w atakach. Mimo to Francuzi uważają, że Polska ma szansę na dalsze sukcesy, jeśli poprawi swoje zgranie i uwierzy w swoje możliwości.

Polska wciąż jeszcze ma szanse na awans. Czy uda się go wywalczyć?

Również międzynarodowy portal Vavel.com wyraził pozytywne opinie na temat polskiej drużyny. Dziennikarze zauważyli, że Polska, mimo początkowych trudności, pokazała, że może być trudnym przeciwnikiem i ma realne szanse na wyjście z grupy. Portal podkreślił, że Polska oddała więcej celnych strzałów niż Holandia, co świadczy o dużym potencjale ofensywnym drużyny.

Nie da się ukryć, że reakcje mediów na mecz Polska-Holandia były mocno podzielone. Anglicy docenili waleczność i umiejętności polskich piłkarzy mimo braku Roberta Lewandowskiego, włoskie media skupiły się na błędach defensywy i heroicznej obronie Szczęsnego, natomiast francuskie i międzynarodowe portale widzą w Polakach drużynę z potencjałem na dalsze sukcesy. Polska reprezentacja, mimo porażki, pokazała, że może być groźnym przeciwnikiem i wciąż ma szanse na awans do dalszej fazy turnieju. Czy mecz zdołają wygrać z Austrią?