Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trener Holendrów nie wytrzymał po klęsce z Anglią. Wypalił na konferencji, mocne słowa
Bartosz Nawrocki 11.07.2024 12:16

Ronald Koeman

Reprezentacja Holandii przegrała z Anglią 1:2 w półfinale EURO 2024 i odpadła z rozgrywek. Jedną z bardziej spornych sytuacji, która miała miejsce w meczu była ta, w której podyktowano rzut karny po faulu Dumfriesa na Harrym Kane'e. Na pomeczowej konferencji gorzkich słów w stronę sędziego spotkania Felixa Zwayera nie szczędził holenderski selekcjoner Ronald Koeman.

Początek półfinału EURO 2024 dla Holandii. Później było tylko gorzej

W pierwszym półfinale EURO 2024 reprezentacja Hiszpanii wygrała z Francją 2:1. Podopieczni Luisa de la Fuente czekali więc do wczoraj na swojego przeciwnika w finale rozgrywek. W drugim półfinałowym starciu już w 7. minucie z dystansu uderzył Xavi Simons. W efekcie padła urokliwa bramka dająca Oranje prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, bo 11 minut później w polu karnym faulowany był Harry Kane. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany i zrobiło się 1:1.

W kolejnych fazach meczu długo nie oglądaliśmy żadnego gola. Wiele szans na trafienie mieli Anglicy, jednak ich strzały kilkukrotnie lądowały na obramowaniu bramki. W 79. minucie do siatki piłkę skierował Bukayo Saka, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W końcu jednak gola na 2:1 dla Anglii strzelił Ollie Watkins, który zameldował się na murawie w 81. minucie. Napastnik stał się bohaterem Synów Albionu.

Do finału Euro 2024 coraz bliżej, a tu takie wieści ws. Szymona Marciniaka. Polak może zarobić fortunę Tomasz Hajto nie wytrzymał i wypalił ostro o Mbappe. Poszło o politykę

Ronald Koeman wypalił wprost na konferencji. Oberwało się sędziemu

Wiele kontrowersji wzbudziło podyktowanie rzutu karnego, po którym Anglia wyrównała wynik spotkania. Denzel Dumfries chciał zablokować strzał Harry'ego Kane'a, jednak był spóźniony i w efekcie wykonał “nakładkę”. Arbiter Felix Zwayer musiał skorzystać z VAR-u, aby podjąć ostateczną decyzję o odgwizdaniu jedenastki. Z nią nie zgadza się jednak selekcjoner Ronald Koeman. Na konferencji pomeczowej szkoleniowiec Holendrów dał upust swoim emocjom. Uznał, że decyzja sędziego była krzywdząca.

Co powinieneś robić jako obrońca? To nie jest kara. Chce (Denzel Dumfries - red.) zablokować tę piłkę, a Kane strzela. Potem wpadają na siebie. Myślę, że futbol jest rujnowany przez tego typu decyzje - powiedział Ronald Koeman

Po chwili Holender postanowił także wypowiedzieć się ogólnie o pracy sędziego w tym meczu. Stwierdził, że Felix Zwayer był zbyt drobiazgowy w swoich decyzjach.

Odgwizdywał bardzo lekkie, wręcz głupie faule. Nie sądzę, żeby sędziowie w Anglii takie gwizdali. To nie jest powód porażki, ale czasami wydawało mi się, że sędzia zbyt łatwo gwizdnął w sytuacjach, które nie były faulami

ZOBACZ: Zmora Świątek się "zagotowała". Oburzające, co zrobiła na korcie. Widział to cały świat

Finał EURO 2024 już w niedzielę. Szymon Marciniak przed wielką szansą

Wszystko jest już jasne. W finale EURO 2024 zmierzą się reprezentacje Hiszpanii i Anglii. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę o 14:00. Areną zmagań o puchar będzie Olympiastadion w Berlinie. W najbliższych dniach powinniśmy dowiedzieć się, kto będzie sędziował to decydujące starcie. Największe szanse na to ma Szymon Marciniak.