Sport.Goniec.pl > Tenis > Zmora Świątek się "zagotowała". Oburzające, co zrobiła na korcie. Widział to cały świat
Bartosz Nawrocki 11.07.2024 11:47

Ostapenko i Świątek

Do dużej niespodzianki doszło w ćwierćfinale Wimbledonu. Faworyzowana w starciu z Barborą Krejcikovą Jelena Ostapenko przegrała z Czeszką i odpadła z turnieju. W trakcie jednej z przerw doszło jednak do kuriozalnej sytuacji. W jej efekcie jeden z trenerów musiał opuścić kort.

Sensacyjny wynik ćwierćfinału Wimbledonu. Ostapenko za burtą

Jelena Ostapenko pewnie pokonywała kolejne rywalki w Wimbledonie. Z każdą ze swoich dotychczasowych rywalek rozprawiała się w dwóch setach. Nie dała szans nawet pogromczyni Igi Świątek, Julii Putincewie. Teraz jednak to Łotyszka została wyeliminowana.

Stało się tak w meczu ćwierćfinałowym. Ostapenko mierzyła się z Czeszką Barborą Krejcikovą. Na papierze faworytką była Jelena, jednak kort wszystko zweryfikował. Łotyszka została przełamana już w trzecim gemie i przegrywała 1:3. Tenisistka, która we wszystkich swoich meczach z Igą Świątek wygrywała, nie dała rady odrobić strat do Krejcikovej i przegrała pierwszą partię 4:6

W drugim secie wszystko szło w dobrą stronę dla Jeleny Ostapenko. Wygrywała z Czeszką już 4:1, kiedy to nastąpiło jakieś zacięcie w jej grze. Rywalka odrobiła straty i doprowadziła do tie-breaka. W nim Krejcikova wykorzystała drugą piłkę meczową i triumfowała nad Ostapenko pierwszy raz od 2022 roku. Czeszka w półfinale Wimbledonu zmierzy się z Jeleną Rybakiną.

Niespodziewany zwrot ws. kontuzji Huberta Hurkacza. Niebywałe, co przekazał jego sztab Real Madryt oficjalnie to ogłosił ws. Mbappe. Kibice zacierają ręce

Jelena Ostapenko nie wytrzymała. Trener musiał wyjść

Jelena Ostapenko znana jest ze swojego wybuchowego charakteru. Pojedynek z Barborą Krejcikovą nie szedł po jej myśli, więc nie omieszkała nie pokazać swojego niezadowolenia. Dużo pretensji tenisistka miała do swojego sztabu szkoleniowego, który także nerwowo reagował na wydarzenia na korcie. W przerwie drugiego seta, przy stanie 4:5 postanowiła nagle wyprosić jednego z trenerów. Wykonała przy tym jednoznaczny gest ręką.

To wydarzenie nie umknęło uwadze komentatorki BBC, Tracy Austin. Wyraziła, na czym według niej powinna się skupić Ostapenko. Podkreśliła, że na pewno nie na tym, kto ogląda jej mecz lub kto powinien go opuścić.

Nie powinna się przejmować tym, kto zostaje a kto opuszcza mecz. Powinna skupić się na tym, że wciąż jest w grze w tym secie i skupić na taktyce i wyeliminowaniu błędów. A trenera nie ma. Prawdopodobnie śledzi zmagania na korcie na jednym z monitorów. Jestem pewna, że zżera go ciekawość - mówiła w trakcie pojedynku komentatoka BBC

ZOBACZ: Tomasz Hajto nie wytrzymał i wypalił ostro o Mbappe. Poszło o politykę

Wkrótce poznamy parę finałową Wimbledonu

Na dzisiaj zaplanowane są dwa półfinały Wimbledonu. Najpierw Donna Vekić zmierzy się z Jasmine Paolini, a następnie Barbora Krejcikova z Jeleną Rybakiną. Faworytką do zwycięstwa wydaje się Kazaszka, która w 2022 wygrała londyński turniej. O tytuł wielkoszlemowy dwie najlepsze tenisistki zawalczą w najbliższą sobotę.