Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Do finału Euro 2024 coraz bliżej, a tu takie wieści ws. Szymona Marciniaka. Polak może zarobić fortunę
Michał Pokorski
Michał Pokorski 10.07.2024 18:56

Do finału Euro 2024 coraz bliżej, a tu takie wieści ws. Szymona Marciniaka. Polak może zarobić fortunę

Szymon Marciniak
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Szymon Marciniak jest jednym z faworytów do poprowadzenia finału Euro 2024. Polski arbiter ma ogromne szanse na kolejne ważne spotkanie do swojego CV, które już i tak jest bardzo bogate. Jak się okazuje, 43-latek kuszony jest rekordową ofertą.

Szymon Marciniak na Euro 2024

Polski arbiter poprowadził do tej pory dwa spotkania w Niemczech - starcie Belgów z Rumunami, oraz pojedynek Szwajcarów z Włochami. Szymon Marciniak w obu przypadkach spisał się bardzo dobrze, choć uwagi do jednej z jego decyzji mieli rumuńscy kibice. 43-latek nie podyktował rzutu karnego dla podopiecznych Eduarda Iordănescu i zdaniem ekspertów, postąpił słusznie.

W 1/8 finału Euro 2024 arbiter zaprezentował się już jednogłośnie znakomicie. Nasz sędzia był pewny siebie i podejmował słuszne decyzje. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że spotkanie było dosyć… spokojne. Nie zdarzały się kontrowersyjne sytuacje, czy też ostre i brutalne wejścia. Tak czy inaczej, 43-latek spisał się bez zarzutu. Szymon Marciniak był praktycznie niewidoczny podczas meczu, a to wyróżnia najlepszych arbitrów świata. Polak jest obecnie jednym z głównych faworytów do finału mistrzostw Europy. Jak się okazuje, usługami naszego sędziego zainteresowani są również Saudyjczycy.

Tomasz Hajto nie wytrzymał i wypalił ostro o Mbappe. Poszło o politykę

Szymon Marciniak z ofertą z Arabii Saudyjskiej

Jak podaje były sędzia Serie A - Giampaolo Calvarese, polski arbiter ma mieć propozycję przenosin do Arabii Saudyjskiej. Działacze Saudi Pro League są bardzo zainteresowani usługami Szymona Marciniaka. 

Marciniak, z niecierpliwością oczekując, czy zostanie nominowany do finału Euro 2024, może za kilka miesięcy przenieść się do Arabii Saudyjskiej - podaje Calvarese, cytowany przez Sport.pl

Według informacji Włocha, Pola zgarnąłby za sędziowanie w Arabii fortunę - ponad milion euro za sezon. 

Szymon Marciniak

Szymon Marciniak, fot. East News/IMAGO/Imago Sport and News

“Transfer” jednego z najlepszych sędziów na świecie do ligi saudyjskiej znacząco podniósłby prestiż rozgrywek. Od kilku lat Arabia Saudyjska inwestuje w piłkę nożną kolosalne kwoty. Rozwój futbolu w tamtych okolicach wiąże się ze sprowadzaniem najlepszych zawodników, lub piłkarzy przy końcu kariery. Jak się okazuje, teraz Saudyjczycy walczą również o czołowych arbitrów świata.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Hajto ostro odniósł się do polityki Mbappe

Szymon Marciniak to jeden z najlepszych na świecie sędziów

Polak uznawany jest za jednego z najlepszych w swoim fachu. Zarówno FIFA, jak i UEFA darzą go ogromnym szacunkiem oraz zaufaniem. Dwa lata temu Szymon Marciniak stanął przed najważniejszym zawodowym zadaniem w karierze. 43-latek został arbitrem głównym finału mistrzostw świata. Nasz rodak spisał się kapitalnie, był niemal bezbłędny w trudnym do oceny spotkaniu. 

Federacje i środowisko doceniło sędziego. W dowód uznania, Polak dostał kolejne ważne zadanie - finał Ligi Mistrzów 2022/2023. Również tym razem arbiter wypadł znakomicie. Teraz przed Szymonem Marciniakiem ogromna szansa na finałowy mecz Euro 2024, ale na decyzję UEFA trzeba będzie jeszcze poczekać.