Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > To już koniec Michniewicza? Lewandowski miał postawić ultimatum
Irmina Jach
Irmina Jach 04.12.2022 20:21

To już koniec Michniewicza? Lewandowski miał postawić ultimatum

Lewandowski Michniewicz
ODD ANDERSEN/AFP/East News

- Wydaje się, że w pierwszym wywiadzie po odpadnięciu z mundialu Robert Lewandowski postawił Cezaremu Kuleszy ultimatum: albo ja, albo Czesław Michniewicz - zastanawia się Maciej Kmita, dziennikarz portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty. Czy to oznacza koniec kariery Czesława Michniewicza?

Robert Lewandowski, zapytany przez Szymona Borczucha z TVP Sport, czy pojawi się na mundialu w 2026 roku, odniósł się poniekąd do taktyki narzuconej biało-czerwonym przez Czesława Michniewicza. Warto podkreślić, że jego opinia wyraźnie nie jest pozytywna.

- Do tego jeszcze daleka droga. Radość z gry jest potrzebna. To będzie ważne nawet w niedalekiej przyszłości. Kiedy próbujemy atakować, to jest inaczej. Ale gdy gramy bardziej defensywnie, tej radości nie ma - stwierdził polski napastnik.

Robert Lewandowski postawił Cezaremu Kuleszy ultimatum ws. Czesława Michniewicza?

- Niewinne pytanie dziennikarza TVP Sport może mieć konsekwencje, jakich ten się nie spodziewał. W chwili, gdy waży się przyszłość Czesława Michniewicza, najlepszy polski piłkarz głośno zastanawia się, czy chce być częścią tak grającej reprezentacji. W zasadzie stawia ultimatum - ocenia Maciej Kmita, dziennikarz portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Autor artykułu WP dodaje, że Czesław Michniewicz "uwielbia, kiedy jego drużyny po piłkarsku cierpią tak jak przeciwko Meksykowi, Arabii Saudyjskiej i Argentynie", a Robert Lewandowski nie godzi się na takie cierpienie - można więc podejrzewać, że swoje słowa kierował nie w kierunku selekcjonera, a Cezarego Kuleszy.

Prezes PZPN prawdopodobnie nie chciałby być tym, za którego kadencji najlepszy polski napastnik przedwcześnie kończy karierę. Ultimatum postawione przez Roberta Lewandowskiego mogłoby więc mieć opłakane skutki dla Czesława Michniewicza.

- Już wcześniej nie podobał mu się pomysł Michniewicza na zabijanie futbolu, ale gdy spotkali się w najważniejszej drużynie, grał z selekcjonerem do jednej bramki. Teraz, kiedy pewien etap został zamknięty, postanowił przerwać milczenie - podsumowuje portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty. Czy Czesław Michniewicz usłyszy od napastnika słowa: "zmarnowałeś mi najlepszy czas w karierze"? Czas pokaże.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty