Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Spezia z Polakami w składzie spada z Serie A. Hellas Verona z utrzymaniem
Dawid Szczurek 12.06.2023 17:42

Spezia z Polakami w składzie spada z Serie A. Hellas Verona z utrzymaniem

Spezia
Rex Features/East News

Spezia z czterema Polakami w wyjściowym składzie przegrała 1:3 z Hellasem Verona dodatkowy mecz o utrzymanie we włoskiej Seria A. Tym samym "polski zespół" pożegnał się z włoską ekstraklasą. Tego samego dnia awans wywalczyli piłkarze Cagliari, których trenerem jest słynny Claudio Ranieri.

Spezia spada z włoskiej ekstraklasy. Hellas Verona z utrzymaniem

Spezia sezon zasadniczy zakończyła na 17 miejscu w tabeli tuż przed Hellasem Verona. Zespoły zgromadziły jednak taką samą ilość punktów (po 31). W takiej sytuacji zgodnie z obowiązującymi we włoskiej Serie A przepisami konieczne było rozegranie barażu o utrzymanie na neutralnym terenie.

Spotkanie, które odbyło się w niedzielny wieczór w Reggio Emilia zwyciężył 3:1 Hellas. Końcowy wynik ustalony był już do przerwy. Dzięki wygranej drużyna z Verony utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Skandal na Festiwalu w Opolu. "Uśmiercono" znaną artystkę

"Polski mecz" o utrzymanie w Serie A. Czwórka Polaków żegna się z włoską ekstraklasą

W barwach Spezii na boisku przez 90 minut oglądaliśmy bramkarza Bartłomieja Drągowskiego oraz Arkadiusza Recę, który zakończył mecz z żółtą kartką. Do 53. minuty grał Przemysław Wiśniewski, a do 65. Szymon Żurkowski.

W drużynie z Verony w pierwszej jedenastce wyszedł natomiast Paweł Dawidowicz. Z racji żółtej kartki, którą obrońca otrzymał jeszcze w pierwszej połowie spotkania, trener Hellasu postanowił zmienić Polaka już w 59. minucie meczu.

Cagliari z awansem do Serie A. Zespół Claudio Ranieriego dołączył do Frosinone i Genoi

W miniony weekend poznaliśmy już wszystkich spadkowiczów z Serie A. Do Sampdorii oraz Cremonese dołączyła "polska" Spezia. Wiadomo też, kto awansował z Serie B do włoskiej elity.

Bezpośrednio dokonały tego Frosinone i Genoa. W barażu o ekstraklasę rywalizowały natomiast Cagliari oraz Bari. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1. W rewanżu lepsi okazali się podopieczni Claudio Ranieriego i to ich będziemy mogli podziwiać w przyszłym sezonie na boiskach Serie A.

Źródło: sport.goniec.pl