Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Skład reprezentacji Polski na mecz z Turcją. Michał Probierz znowu zaskoczył
Michał Pokorski
Michał Pokorski 10.06.2024 19:44

Skład reprezentacji Polski na mecz z Turcją. Michał Probierz znowu zaskoczył

reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Probierz ujawnił podstawową jedenastkę reprezentacji Polski na towarzyskie spotkanie z Turcją. Nasza reprezentacja wyjdzie na mecz w najsilniejszym składzie. Sparing jest ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed Euro 2024.
 

Michał Probierz ujawnił skład reprezentacji Polski na mecz z Turcją

Michał Probierz podał skład Polaków za pośrednictwem mediów społecznościowych PZPN-u na godzinę przed rozpoczęciem meczu. W ostatnim starciu przed Euro 2024 zabraknie m.in. Tarasa Romańczuka oraz Arkadiusza Milika. Oboje zmagają się z kontuzjami.

Sporym zaskoczeniem jest decyzja trenera o wystawieniu liderów reprezentacji. Poprzednie spotkanie dobitnie pokazało, jak bardzo piłkarze muszą uważać na zdrowie podczas sparingów. Selekcjoner postawił na najsilniejszy skład, który prawdopodobnie wybiegnie na murawę również podczas Euro 2024.
 

Dariusz Szpakowski bez ogródek o Lewandowskich. Wielu Polaków będzie oburzonych Arkadiusz Milik już po operacji. Najnowsze wieści o zdrowiu Polaka

Ostatni test Polaków przed Euro 2024

Starcie z Turcją jest ostatnim meczem reprezentacji Polski przed Euro 2024. Michał Probierz postanowił na najmocniejszą wyjściową jedenastkę. Możemy się spodziewać, że identyczny skład rozpocznie Euro 2024 w meczu z Holandią. 

Nasi dzisiejsi rywale również przygotowują się do mistrzostw Europy. W swojej grupie podopieczni Vincenzo Montelli zmierzą się z Gruzją, Portugalią oraz Czechami. Turcy prawdopodobnie również wyjdą swoim najgroźniejszym składem.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Turcją

Polacy na dzisiejsze spotkanie wyjdą w składzie:

Wojciech Szczęsny– Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, Nicola Zalewski – Karol Świderski, Robert Lewandowski

Pierwszy gwizdek na PGE Narodowym już o godzinie 20:45. Transmisja w TVP 1, oraz w aplikacji TVP Sport.