Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Siatkarka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. 19-latkę zatrzymała policja
Karol Osiński
Karol Osiński 08.04.2024 15:11

Siatkarka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. 19-latkę zatrzymała policja

Harper Murray
Fot. pixabay.com/TaniaVdB; Instagram/harpermurrayy

Amerykańska siatkarka Harper Murray została zatrzymana przez policję za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Co więcej, 19-latka posługiwała się fałszywym dowodem tożsamości. Funkcjonariusze policji oraz szkoła, do której uczęszcza siatkarka, zabrali głos w tej sprawie.

19-letnia siatkarka zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Do sytuacji doszło w piątkowy poranek w miejscowości Lincoln w amerykańskiej Nebrasce. Jedna z podstawowych zawodniczek tamtejszej drużyny siatkarskiej, Harper Murray została zatrzymana przez policję podczas jazdy samochodem marki Audi. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 19-latka jest pod wpływem alkoholu

Według relacji stróżów prawa w wydychanym powietrzu siatkarka miała 1,69 promila alkoholu, co jest zdecydowanym przekroczeniem normy. W stanie Nebraska dopuszcza się prowadzenie pojazdu do 0,8 promila. Ponadto kobieta złamała wiele przepisów prawa drogowego. 

Kolejny reprezentant Polski w Serie A. Wydano oficjalne oświadczenie

Harper Murray posługiwała się fałszywym dowodem tożsamości

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy policji, młoda sportsmenka nie tylko złamała prawo, prowadząc auto w stanie nietrzeźwym, ale też posługiwała się fałszywym dowodem tożsamości.

Według rzeczniczki LPD Eriki Thomas, zawartość alkoholu we krwi Murray wynosiła 1,69, co stanowi dwukrotność granicy prawnej. Murray była również zatrzymana za lekkomyślną jazdę, utrudnienia na drodze i posiadanie fałszywego dowodu tożsamości. Murray została przetransportowana do ośrodka detoksykacji, a następnie został z nią przeprowadzony wywiad i została zwolniona - podaje Omaha World-Herald.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe, co zrobił Szczęsny w niedzielę. Wszyscy piszą tylko o tym

Szkoła siatkarki zabrała głos

Departament lekkoatletyczny Nebraski jest świadomy tego incydentu. Czekamy na więcej informacji i w tej chwili nie mamy żadnych dodatkowych komentarzy - czytamy w oświadczeniu szkoły, do której uczęszcza Murray.

19-latka ma na swoim koncie tytuł najlepszej zawodniczki roku Gatorade oraz zawodniczki roku 2022 w Michigan. Obecnie reprezentuje barwy akademickiego zespołu Nebraska Cornhuskers. Dwa lata temu sięgnęła po złoty medal Pucharu Panamamerykańskiego z reprezentacją USA do lat 19.

Tagi: Siatkówka