Sport.Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Sensacyjne wiadomości obiegły sieć. Prezes PZPN chciał zatrudnić legendarnego trenera

12 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Sensacyjne informacje dobiegają z otoczenia PZPN. Znany i ceniony dziennikarz Roman Kołtoń ujawnił, że Cezary Kulesza za pośrednictwem jednego ze swoich współpracowników kontaktował się z trenerem Atletico Madryt Diego Simeone. Jak się jednak okazało, legendarny trener nie był zainteresowany pracą nad Wisłą.

Legendarny trener zostanie opiekunem naszej kadry? Ujawniono sensacyjne wiadomości

Wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego z posadą selekcjonera pożegnał się Czesław Michniewicz. Choć od tego czasu minęły niemal dwa tygodnie, na horyzoncie wciąż nie pojawił się realny kandydat, który mógłby objąć stery w reprezentacji Polski.

Choć polski szkoleniowiec zrealizował cel minimum i wprowadził biało-czerwonych na mundial w Katarze, a także zdołał wyjść z grupy, musiał pożegnać się z wymarzonym stanowiskiem. W tym przypadku o takim, a nie innym zakończeniu przesądziły kwestie poza sportowe.

Jak można się spodziewać, po ogłoszeniu tej decyzji ruszyła giełda trenerów, którzy byliby zainteresowani zatrudnieniem w naszej kadrze. Wśród potencjalnych selekcjonerów padały nazwiska takich fachowców jak: były selekcjoner reprezentacji Korei Południowej Paulo Bento, obecny szkoleniowiec Arabii Saudyjskiej Herve Renard, były menedżer Glasgow Rangers i Aston Villi Steven Gerrad, były trener Lecha Poznań Nenad Bjelica czy były selekcjoner Szwajcarii Vladimir Petković.

Jak się okazuje, lista potencjalnych opiekunów naszej drużyny narodowej nie ograniczała się tylko i wyłącznie do powyższych nazwisk. W czwartek 12 stycznia opinia publiczna poznała jeszcze jedno nazwisko, które rozgrzało niemal wszystkich fanów biało-czerwonych. Mowa o legendarnym Diego Simeone.

Informacje o rzekomym kontakcie PZPN z argentyńskim trenerem przekazał Roman Kołtoń. Znany dziennikarz ujawnił ją w swoim kanale YouTube "Prawda Futbolu". Podkreślił, że pewna osoba z bliskiego otoczenia Cezarego Kuleszy kontaktowała się w tej sprawie ze słynnym fachowcem.

Ceniony Argentyńczyk, który od ponad 11 lat prowadzi Atletico Madryt, przyznał w tym tygodniu, że po tym sezonie zamierza rozstać się ze stołeczną hiszpańską drużyną. Jak się okazuje, nie interesuje go praca z reprezentacją Polski.

- Simeone chce wypełnić kontrakt z Atletico, a jedyną reprezentacją, jaką zamierza prowadzić, jest Argentyna - wyjaśnił Kołtoń. Jak Kulesza tłumaczył swoje działania? - Warto próbować, takie nazwisko gwarantowałoby wiele - zdradził dziennikarz.

A według was, kto powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Eliminacje Euro 2024. Gdzie i o której obejrzeć mecz Polska-Czechy?
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski pokazał, jak po wygranej wyglądała jego stopa. Boli od samego patrzenia
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski w euforii, tak skomentował zwycięstwo Barcelony. Wystarczyły trzy zdania
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Xavi został zapytany o Roberta Lewandowskiego. Jasny przekaz, nie ma miejsca na domysły
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmienił oblicze El Classico. Wystarczyło jedno dotknięcie, fani w euforii
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Emocje do samego końca. FC Barcelona ogrywa Real Madryt. Robert Lewandowski tym razem bez gola
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]