Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski najpierw "wyrzucił" rywala z boiska, potem zaczął prawdziwe show. Wspaniały mecz
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 17.09.2022 18:17

Robert Lewandowski
JOSEP LAGO/AFP/East News

FC Barcelona na własnym stadionie pokonała zespół Elche, a ogromna w tym zasługa Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik najpierw był faulowany na czerwoną kartkę dla sprawcy, a później aż dwa razy trafił do siatki rywali.

Mecz z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów Robertowi Lewandowskiemu nie wyszedł, ale po dzisiejszym meczu widać, że być może zjadła go presja, a może piłkarze z Bawarii zrobili wszystko, by ich były kolega z zespołu nie mógł cieszyć się ze zdobycia bramki.

Jakikolwiek powód by nie był, złej, bezbramkowej passy Polak nie kontynuował i w sobotnie popołudnie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zanim jednak Robert Lewandowski otworzył wynik meczu, już w 14. minucie został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Piłkarz gości nie miał innego wyjścia, bowiem polski napastnik wychodził na pozycję sam na sam i był o krok od zdobycia bramki. Zamiast tego Verdu zobaczył czerwoną kartkę i przez zdecydowaną większość spotkania piłkarze Elche musieli grać w dziesiątkę.

Pierwszy gol padł 20 minut później. Balde zagrał płasko z lewej strony na piąty metr, a piłka spadła pod nogi Lewandowskiego, który w wyjątkowo prostej sytuacji dostawił nogę i otworzył wynik spotkania.

Na 2:0 podwyższył Memphis Depay zaledwie 7 minut później. Chwilę potem Robert Lewandowski trafił w poprzeczkę z piątego metra, a piłka spadła pod nogi Pedriego. Młody zawodnik trafił do siatki, ale ostatecznie gol nie został uznany, ponieważ Pedri znajdował się na pozycji spalonej.

Trzeci i ostatni gol spotkania padł zaraz po przerwie, bo już w 48. minucie. W zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Roberta Lewandowskiego, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0. Były to 7. i 8. bramki Polaka w tym sezonie La Liga.