Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Real Madryt dokonał największego transferu tego lata. 100 mln euro za Anglika
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 07.06.2023 17:55

Real Madryt dokonał największego transferu tego lata. 100 mln euro za Anglika

Jude Bellingham
INA FASSBENDER/AFP/East News

Real Madryt już postanowił i wydał spore pieniądze na zapowiadany od dłuższego czasu transfer. Za zawodnika grającego w reprezentacji Anglii wydano 100 mln euro! Czy w przyszłym sezonie nowy gracz będzie błyszczał tak, jak wskazują na to wydane pieniądze?

Real Madryt dokonał transferu

Real Madryt oficjalnie dokonał chyba jednego z największych transferów w tym sezonie. O tym, że piłkarz z Anglii trafi do klubu mówiło się wiele już wcześniej. Oficjalnie przeznaczono na jego pozyskanie 100 mln euro. 

Chodzi o Jude'a Bellinghama, wielką tegoroczną gwiazdę BVB. Już od kilku miesięcy zawodnika łączono z Realem Madryt, a teraz stało się to pewne. 

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

Borussia Dortmund zarobi spore pieniądze

Według doniesień Fabrizio Romano, Bellingham został sprzedany do Realu Madryt za 100 mln euro plus dodatki, z których niewątpliwie skorzysta Borussia Dortmund. Nie tylko ona może się jednak cieszyć.

5 proc. z całej kwoty trafi do Birmingham City, z którego BVB kupiła angielskiego pomocnika. Jude Bellingham będzie jednym z najdroższych piłkarzy kupionych przez Real Madryt. 

Jude Bellingham - kontrakt w Realu Madryt

Jak będzie wyglądał kontrakt Jude'a Bellinghama w Realu Madryt? Według informacji Romano, piłkarz podpisał sześcioletnie zobowiązanie, które będzie obowiązywało do 2029 roku. Borussia Dortmund potwierdziła transfer w komunikacie.

Można się spodziewać, że pensja drogiego zawodnika również będzie niemała. To nie koniec zakupów Realu Madryt. Według mediów klub zabiega o Harry'ego Kane'a i miał przekazać Tottenhamowi pierwszą ofertę w wysokości 80 mln euro.

Tagi: Real Madryt