Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Przełomowe wieści ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego. Probierz postawił sprawę jasno
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.06.2024 13:27

Przełomowe wieści ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego. Probierz postawił sprawę jasno

Robert Lewandowski
fot. Fot. Beata Zawadzka/East News

Euro 2024 rozpoczęło się dla reprezentacji Polski od trudnego meczu z Holandią, zakończonego porażką 1:2. Brak kluczowego zawodnika, jakim jest Roberta Lewandowskiego, był odczuwalny. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawiało się, czy z nim na boisku wynik mógłby być korzystniejszy. Teraz, przed decydującym starciem z Austrią, pojawiły się przełomowe wieści dotyczące jego stanu zdrowia.

Nowe wieści w sprawie Roberta Lewandowskiego. Piłkarz nabawił się urazu

Robert Lewandowski doznał kontuzji w ostatnim sparingu Polaków przed Euro 2024, z Turcją. Początkowo uraz wydawał się niegroźny, jednak później okazało się, że napastnik FC Barcelony naderwał mięsień dwugłowy. To spowodowało, że nie był w stanie zagrać w meczu otwarcia z Holandią. Zamiast tego, kapitan polskiej drużyny mógł jedynie uczestniczyć w lekkiej przedmeczowej rozgrzewce. Nic dziwnego, że wywołało to niepokój wśród kibiców.

Po meczu z Holandią selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, przyniósł pewne pocieszenie. Na konferencji prasowej po spotkaniu poinformował, że Robert Lewandowski jest na dobrej drodze do powrotu do pełnej formy.

Rehabilitacja Roberta przebiega sprawnie. Prawdopodobnie będzie już gotowy na mecz z Austrią, podobnie jak Paweł Dawidowicz. To zwiększy rywalizację w zespole - powiedział na konferencji Michał Probierz.

Podjęto decyzję ws. Probierza. Wiadomo, co stanie się z nim po Euro, klamka zapadła

Czy Robert Lewandowski będzie gotowy na mecz z Austrią?

Portal Meczyki.pl podał w poniedziałek, że Robert Lewandowski rozpoczyna treningi z piłką, co znacznie zwiększa jego szanse na występ w meczu z Austrią. Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to możliwość powrotu piłkarza na boisko daje nadzieję na lepszy występ polskiej drużyny w kolejnym meczu.

Przed spotkaniem z Holandią Robert Lewandowski nie trenował z drużyną, a jego rehabilitacja odbywała się pod ścisłym nadzorem fizjoterapeutów i sztabu medycznego. Napastnik korzystał z różnorodnych metod, w tym z kriokomory, by przyspieszyć powrót do pełnej sprawności. Pomimo jego nieobecności na poniedziałkowym treningu, w otoczeniu drużyny narodowej panuje optymizm.

Nie tylko Lewandowski boryka się z problemami zdrowotnymi. Paweł Dawidowicz, kolejny kluczowy zawodnik, również zmaga się z kontuzją. Dobre wieści są takie, że Michał Skóraś i Piotr Zieliński nie mają obecnie żadnych problemów zdrowotnych, co jest pozytywną informacją dla sztabu szkoleniowego.
Niestety nie wszystkie wieści docierające do mediów są pozytywne. Bartosz Salamon doznał kontuzji dłoni w meczu z Holandią i obecnie przechodzi badania rentgenowskie. Ich wyniki zdecydują, czy będzie mógł zagrać w nadchodzącym meczu z Austrią.

Michał Probierz liczy na powrót Roberta Lewandowskiego do zdrowia

Porażka z Holandią oznacza, że nadchodzący mecz z Austrią będzie kluczowy dla dalszych losów reprezentacji Polski na Euro 2024. Taras Romanczuk, który rozpoczął mecz z Holandią w podstawowym składzie, wyraził nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera na to spotkanie.

Przedstawiciele sztabu medycznego oraz selekcjoner Michał Probierz są pełni nadziei, że kluczowi zawodnicy, w tym Robert Lewandowski, będą gotowi do gry. Ich powrót może znacząco wpłynąć na wyniki drużyny i dać nadzieję na walkę o wyjście z grupy. Stan zdrowia Roberta Lewandowskiego pozostaje jednym z kluczowych czynników wpływających na występy reprezentacji Polski na Euro 2024 - nic dziwnego, że wszyscy mają nadzieję na jego szybki powrót do formy.