Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Podjęto decyzję ws. Probierza. Wiadomo, co stanie się z nim po Euro, klamka zapadła
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 17.06.2024 11:02

Podjęto decyzję ws. Probierza. Wiadomo, co stanie się z nim po Euro, klamka zapadła

Michał Probierz
Fot. KAPiF

Michał Probierz dostał ogromny kredyt zaufania od prezesa PZPN-u, Cezarego Kuleszy, który jesienią wybrał go na selekcjonera reprezentacji Polski. Szkoleniowiec miał trudne zadanie “posprzątać” po Fernando Santosie, który nie najlepiej poradził sobie w kwalifikacjach do EURO 2024. Nowy selekcjoner wszystko poukładał, awansował poprzez baraże, a teraz na światło dzienne wyszła informacja nt. przyszłości “polskiego Guardioli”.

Najlepszy start polskiego selekcjonera w historii

Michał Probierz został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski 20 września 2023 roku. Decyzja Cezarego Kuleszy była z początku krytykowana, gdyż sugerowano mu “kolesiostwo” (panowie znają się z czasów wspólnej pracy w Jagielloni Białystok). Z perspektywy czasu widać jednak, jak wielką pracę wykonuje szkoleniowiec z kadrowiczami. Przede wszystkim przejście baraży i awans na EURO 2024 sprawiły, że na zespół ułożony przez Michała Probierza kibice zaczęli patrzeć bardziej przychylnym okiem. 

Siłę i styl polskiej reprezentacji pokazały dwa mecze towarzyskie z Ukrainą i Turcją, w których Biało-Czerwoni zwyciężali. Wygrana z tym drugim zespołem była ósmym meczem Michała Probierza bez porażki, dzięki czemu jest pierwszym selekcjonerem w historii, który tego dokonał. Pierwsza przegrana przyszła wczoraj, w meczu przeciwko Holandii, jednak i tutaj kadrowicze pokazali się z bardzo dobrej strony.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wiadomo, z kim zagrają polskie siatkarki W głowie się nie mieści, co trener Holendrów zrobił na meczu z Polską. Nagranie widział cały świat

Jest decyzja ws. przyszłości Probierza w reprezentacji

Nowe informacje ws. Michała Probierza przekazał portal Meczyki. Jak się okazuje, niezależnie od rezultatu na EURO 2024, selekcjoner zachowa swoją posadę. To efekt dobrej pracy, którą Probierz wykonuje z kadrą Biało-Czerwonych. Pod jego wodzą jest styl, są wyniki, a i atmosfera w zespole wydaje się doskonała.

Według naszych informacji Michał Probierz, niezależnie od wyniku na EURO 2024, pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski - przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki

ZOBACZ: Probierz skomentował zachowanie trenera Holendrów. Jego słowa niosą się po świecie

Kolejne mecze Polaków na EURO 2024

Reprezentacja Polski ma przed sobą jeszcze co najmniej dwa mecze na EURO 2024. W najbliższy piątek zmierzymy się w meczu o wszystko z Austrią, a 25 czerwca - z Francją. Po przegranym meczu z Holandią cały czas mamy szansę na wyjście z grupy, chociażby z trzeciego miejsca. Kadra Michała Probierza musi pokazać, że potrafi walczyć z najlepszymi. Zresztą, to cały czas jak mantre powtarza sam selekcjoner swoim podopiecznym, budując ich morale.