Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Problemy reprezentacji Polski tuż przed Euro 2024. Konieczne były treningi indywidualne
Michał Pokorski
Michał Pokorski 13.06.2024 21:31

Problemy reprezentacji Polski tuż przed Euro 2024. Konieczne były treningi indywidualne

reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Euro 2024 dla Polaków rozpoczyna się już w niedzielę, 16 czerwca. Tymczasem w naszej reprezentacji cały czas trwa wielki wyścig z czasem. Podczas czwartkowego treningu, na boisku zabrakło trzech piłkarzy Biało-Czerwonych.

Kontuzje w reprezentacji Polski

Ostatnie dwa mecze towarzyskie bardzo okroiły skład Biało-Czerwonych na Euro 2024. Po starciu z Ukrainą z gry wypadli Arkadiusz Milik, Paweł Bochniewicz oraz Jakub Kałuziński. To właśnie ta trójka piłkarzy opuści zbliżające się mistrzostwa Europy.

Jeszcze gorzej sytuacja kadrowa Polaków prezentowała się po 90 minutach meczu z Turcją. Kontuzje odnieśli Karol Świderski oraz Robert Lewandowski. To właśnie o nich trwa aktualnie największy wyścig z czasem w sztabie medycznym reprezentacji Polski. Potwierdzona jest jedynie absencja “Lewego” w starciu z Holandią, występ Świderskiego stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. W czasie czwartkowego treningu Biało-Czerwonych jeszcze jeden zawodnik trenował indywidualnie.  

Burza przed Euro 2024. Reprezentacje skarżą się na Niemców

Trzech Polaków trenowało indywidualnie

W czwartkowym treningu na murawie nie zobaczyliśmy Roberta Lewandowskiego, którego występ z Holendrami został wykluczony. Napastnik przeszedł zabieg i aktualnie robi wszystko, aby być gotowym w pojedynku z Austrią. Oprócz kapitana na boisku zabrakło również Karola Świderskiego, który miał trenować indywidualnie z fizjoterapeutą. 

Trzecim nieobecnym na treningu Biało-Czerwonych był Paweł Dawidowicz. Obrońca klubu Hellas Werona ćwiczył jedynie na rowerze stacjonarnym. W głównej sesji treningowej miało wziąć udział 24 piłkarzy reprezentacji Polski. Informacje przekazało TVP Sport.

Euro 2024 zbliża się wielkimi krokami

W reprezentacji Polski trwa ogromny wyścig z czasem. Służby medyczne nieustannie walczą o jak najszybszy powrót do gry naszych podstawowych atakujących.  Podopieczni Michała Probierza rozpoczną mistrzostwa Europy 16 czerwca, pojedynkiem z Holendrami. Kolejnym rywalami Polski będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (25.06). Euro 2024 wystartuje już w piątek, turniej zainauguruje spotkanie Niemców ze Szkotami.