Sport.Goniec.pl > Tenis > Przykre słowa o Idze Świątek. Fani są wściekli
Michał Pokorski
Michał Pokorski 13.06.2024 20:06

Przykre słowa o Idze Świątek. Fani są wściekli

Iga Świątek
fot. KAPiF

John McEnroe skandalicznie skomentował wygląd Igi Świątek podczas finału turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu. Były tenisista skrytykował Polkę w amerykańskiej stacji NBC, w której to komentował spotkanie. Po oburzającej wypowiedzi 56-latka zareagowały władze telewizji.

Iga Świątek królową Paryża

W finale turnieju Rolanda Garrosa Iga Świątek pokonała Jasmine Paolini 2:0 (6:2, 6:1) i tym samym zgarnęła czwarty tytuł French Open w swojej karierze. Polka ustrzeliła także "hat-tricka" francuskiej imprezy, zdobywając puchar trzeci raz z rzędu. Dzięki temu została dziewiątą tenisistką w ponad 120-letniej historii paryskiego turnieju, której udała się ta sztuka.

Niezwykłe osiągnięcie Igi Świątek było szeroko komentowane na całym świecie. Jak się okazuje, nie wszyscy zachwycali się polską tenisistką. Oburzające słowa w kierunku 23-latki wypowiedział John McEnroe. Były amerykański tenisista w skandaliczny sposób skomentował triumf Polki na antenie stacji telewizyjnej NBC. 

Iga Świątek rozbiła bank, nie ma sobie równych. Jej portfel pęka w szwach

Skandaliczny komentarz w kierunku Igi Świątek

John McEnroe to popularny były tenisista. Amerykanin był kiedyś liderem rankingu ATP, wygrywał w przeszłości czterokrotnie US Open oraz trzykrotnie Wimbledon. 

Teraz mężczyzna był jednym z komentatorów amerykańskiej stacji NBC podczas turnieju Rolanda Garrosa. W finale, który wygrała Iga Świątek, 56-latek w oburzających słowach odniósł się do… wyglądu naszej tenisistki!

Myślisz, że gdyby Lancome (popularna marka kosmetyków - red.) zaoferowało jej wystarczająco dużo, może rozważyłaby rzucenie trochę makijażu za odpowiednią cenę? - powiedział w transmisji na żywo McEnroe.

Wypowiedź Amerykanina wywołała burzę w świecie tenisa. Do stacji NBC napłynęło mnóstwo skarg oraz zażaleń na pracę 56-latka. Również internauci nie pozostawili na mężczyźnie suchej nitki: 

Co za gbur!

Seksistowski typ - grzmią użytkownicy w serwisie X.

CZYTAJ TAKŻE: Iga Świątek rozbiła bank

John McEnroe odchodzi z NBC

Amerykanin dzień po finale kobiet, skomentował rywalizację panów. Po zakończonym meczu 56-latek pożegnał się z kibicami i podziękował współprowadzącej za pracę. Były tenisista odchodzi z NBC, gdyż kończy się mu się aktualna umowa. John McEnroe nie pozostanie jednak bezrobotny, tym razem skomentuje Wimbledon na antenie stacji BBC.