Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek zmiażdżyła rywalkę w finale i zapisała się w historii. Zachwyciła cały świat
Michał Pokorski
Michał Pokorski 08.06.2024 16:29

Iga Świątek zmiażdżyła rywalkę w finale i zapisała się w historii. Zachwyciła cały świat

Iga Świątek
fot. EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Iga Świątek po raz czwarty w karierze wygrywa turniej Rolanda Garrosa. Polka pokonała Jasmine Paolini 2:0 (6:2, 6:1) i sięgnęła po swój piąty wielkoszlemowy tytuł. 23-letnia raszynianka królową Paryża!

Nie igraj z Igą

Obie panie kapitalnie rozpoczęły spotkanie. Iga Świątek grała mocno od pierwszych piłek, ale Jasmine Paolini konsekwentnie odpowiadała Polce. Młoda Włoszka wyszła bardzo pewnie na francuski kort, nie było po niej widać jakiejkolwiek presji, aż do czasu…

Paolini najpierw wygrała gema przy własnym serwisie, a następnie przełamała Polkę. Wyraźnie rozwścieczona Świątek ruszyła do szalonego ataku. Raszynianka wrzuciła swój “drugi bieg” i w kapitalnym stylu zdobyła kolejne pięć gemów. Włoszka została pozbawiona wszystkich swoich atutów, a Iga skutecznie kontrolowała grę. 23-latka zakończyła pierwszego seta celnym bekhendem (6:2).

Lewandowska pochwaliła się stylizacją na trybunach Narodowego. Uwagę przykuwa jeden szczegół Tomasz Fornal nagle zwrócił się do polskich kibiców po klęsce. Jego słowa nie zostawiają pytań

Iga Świątek mistrzynią French Open

Jasmine Paolini zdawała sobie sprawę, że aby cokolwiek ugrać z Polką - musi zaryzykować. Włoszka wkładała w uderzenia sporo siły, często posyłając piłki w aut, co tylko pomagało Idze Świątek. 23-latka konsekwentnie grała swojego tenisa i już przy pierwszym podaniu rywalki, przełamała ją. 

Polka była niemal bezbłędna i bezlitośnie "zmiotła" rywalkę z kortu. Wymiany w drugim secie były stosunkowo krótkie, gdyż raszynianka ekspresowo zdobywała kolejne punkty (4:0). Przewaga Igi była miażdżąca, a mecz nieuchronnie zbliżał się do końca. Paolini poderwała się jeszcze do ataku, ale Świątek nie dała się wybić z równowagi (6:1).

 “Królowa” Paryża zamknęła finał w nieco ponad godzinę i sięgnęła po czwarty tytuł Rolanda Garrosa! 

Królowa Paryża

Iga Świątek wygrała swój piąty tytuł wielkoszlemowy w karierze. Polka zwyciężyła tym samym tuniej Rolanda Garrosa po raz trzeci z rzędu. Dzięki temu została dziewiątą tenisistką w historii, której udało się zdobyć “hat-tricka” w singlu French Open. 

23-letnia raszynianka po raz kolejny zapisała się w galerii sław światowego tenisa. Iga to niekwestionowana “królowa” Paryża ostatnich lat.