Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki poznały rywalki na igrzyskach olimpijskich. W grupie wicemistrzynie świata
Michał Pokorski
Michał Pokorski 19.06.2024 19:06

Polskie siatkarki poznały rywalki na igrzyskach olimpijskich. W grupie wicemistrzynie świata

reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski poznała rywalki na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwone uniknęły kilku potęg, ale mimo to trafiły na wicemistrzynie świata. Podopieczne Stefano Lavariniego znalazły się w ciekawej grupie B z Japonią, Kenią i… Brazylią!

Reprezentacja Polski zagra na igrzyskach olimpijskich

Kobieca reprezentacja Polski w siatkówkę awansowała na igrzyska olimpijskie po 16 latach przerwy. Ostatni raz Polki zagrały na najważniejszej siatkarskiej imprezie w 2008 roku. Wówczas ekipa pod dowództwem Marco Bonitty zmagania zakończyła już w fazie grupowej.

Biało-Czerwone po fenomenalnym turnieju kwalifikacyjnym w Łodzi, zagwarantowały sobie udział w igrzyskach już we wrześniu ubiegłego roku. Polki wygrały wówczas 6 z 7 spotkań, ulegając jedynie Tajlandii. Po prawie 9 miesiącach czekania, podopieczne Stefano Lavariniego poznały rywalki, z którymi zmierzą się we Francji.

Zdecydował gol w 95 minucie. Albania dzieli się punktami z Chorwacją Wymarzone losowanie Jagielloni Białystok. Mistrz Polski poznał rywala w el. Ligi Mistrzów

Polki poznały rywala

W środowy poranek w Bangkoku odbyło się losowanie fazy grupowej XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. W Paryżu dwanaście reprezentacji zagra w czterozespołowych grupach. Do etapu ćwierćfinałów zakwalifikują się dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Reprezentantki Polski trafiły do grupy B, w której zmierzą się z Brazylią, Kenią oraz Japonią.

Losowanie okazało się dosyć łaskawe dla podopiecznych Stefano Lavariniego. Koszyki były podzielone w taki sposób, że Polki mogły trafić do jednej grupy z Serbią, Chinami i Brazylią! Ostatecznie tylko ostatnia z ekip zmierzy się z Biało-Czerwonymi w fazie grupowej. Tym samym nasze siatkarki będą jednymi z faworytek do awansu.

Biało-Czerwone są w świetnej formie

Reprezentantki Polski pojadą na igrzyska jako jedne z pretendentek do medalu. Kapitalna forma naszych siatkarek napawa kibiców sporym optymizmem. W tegorocznej Lidze Narodów Biało-Czerwone wygrały 10 z 12 spotkań, pokonując po drodze takie potęgi jak Amerykanki czy Serbki. Początek siatkarskich zmagań w Paryżu już 27 lipca 2024 roku.