Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wspaniałe zwycięstwo polskich siatkarek. Znów zachwyciły świat, totalna dominacja
Michał Pokorski 14.06.2024 15:46

reprezentacja Polski

Reprezentantki Polski pokonały Dominikanę 3:0 i zanotowały swoje dziewiąte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego były faworytkami dzisiejszego starcia, ale na zwycięstwo musiały ciężko zapracować. Biało-Czerwone szybko zrehabilitowały się za ostatnią porażkę z Brazylią.

Szalona pierwsza partia spotkania

Biało-Czerwone były faworytkami tego starcia, ale zdecydowanie nie pokazały tego w pierwszym secie. Początek partii należał do Polek, skuteczne ataki Magdaleny Stysiak i Martyny Łukasik zapewniły nam prowadzenie 20:16. Niestety, ofensywie naszej reprezentacji przytrafił się zastój, który bezwzględnie wykorzystały rywalki (20:20). Od tamtego momentu ekipy grały punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła objąć prowadzenia (25:25). Szalonego pierwszego seta zakończył blok Joanny Wołosz i Magdaleny Jurczyk (33:31). Polki wyszarpały premierową partię w niesamowitym stylu!

Burza przed Euro 2024. Reprezentacje skarżą się na Niemców

Kolejne zwycięstwo Biało-Czerwonych

W drugim secie Polki już wyraźnie zaznaczyły swoją dominację. Skuteczne serwisy Magdaleny Łukasik i dobra gra w ataku Olivii Różański zaowocowały prowadzeniem na początku partii, które Biało-Czerwone konsekwentnie powiększały. Precyzyjne wystawy Joanny Wołosz oraz atomowe ataki Magdaleny Stysiak okazały się sposobem na dominikańską defensywę. Drugą odsłonę spotkania zamknęła wprowadzona na zmianę Malwina Smarzek-Godek (25:20).

Dziewiąte zwycięstwo Polek

W ostatniej partii Polki rozniosły swoje rywalki. Kapitalna skuteczność w ataku oraz niesamowicie bronione piłki poskutkowały prowadzeniem… 9:1! Biało-Czerwone konsekwentnie utrzymywały przewagę, choć przytrafił nam się moment zastoju (16:11). Dominikanki popełniały sporo błędów własnych, a to tylko ułatwiało zadanie naszym siatkarkom (22:16). Piłkę meczową zakończył atak Malwiny Smarzek-Godek (25:16).

Biało-Czerwone zapisały tym samym na swoim koncie już dziewiąte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. W tabeli VNL Polki zajmują drugie miejsce, z dorobkiem 27 punktów.