Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nagła zmiana planów Polaków przed Euro 2024. Decyzja już zapadła
Michał Pokorski
Michał Pokorski 13.06.2024 21:46

Nagła zmiana planów Polaków przed Euro 2024. Decyzja już zapadła

Michał Probierz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na kilka dni przed pierwszym meczem reprezentacji Polski na Euro 2024 zapadła ważna decyzja. Podopieczni Michała Probierza muszą zmienić plany i ośrodek treningowy w Hanowerze opuszczą później. Biało-Czerwoni nie odbędą również treningu na stadionie meczowym w Hamburgu. Powodem ma być… zły stan murawy.

Słaby stan murawy w Hamburgu

Kilka dni przed meczem Biało-Czerwonych zapadła ważna decyzja w kontekście pojedynku z Holendrami. Od kilku dni w Niemczech pogoda jest bardzo deszczowa, w związku z czym pojawiły się problemy z odprowadzeniem wody z głównej płyty boiska w Hamburgu. Obecnie organizatorzy walczą z czasem, aby poprawić nawierzchnię do niedzielnego popołudnia. Polacy zostali poinformowani o słabym stanie murawy na stadionie Volksparkstadion i zdecydowali się zmienić plany. 

Burza przed Euro 2024. Reprezentacje skarżą się na Niemców

Reprezentacja Polski zmienia plany

Sztab reprezentacji Polski podjął decyzję o przesunięciu wyjazdu z ośrodka treningowego w Hanowerze. Tym samym Biało-Czerwoni nie odbędą treningu przedmeczowego na stadionie Euro 2024. Odważna zmiana planów została wprowadzona w trosce o bezpieczeństwo zawodników. Słaby stan murawy może poważnie zagrozić zdrowiu naszej mocno okrojonej kadrze. Ostatnie ćwiczenia Polaków przed meczem z Holandią zostaną przeprowadzone w akademii Hanover 96, czyli bazie naszych piłkarzy podczas całego turnieju.

Reprezentacja Polski uda się do Hamburga już w sobotę, ale późnym popołudniem. Zaraz po przyjeździe Biało-Czerwonych zaplanowana jest konferencja prasowa oraz krótkie zapoznanie z obiektem. Następnego dnia na Volksparkstadion ma zasiąść ponad 57 tysięcy kibiców.

Przed reprezentacją Polski ostatnie przygotowania

Podopieczni Michała Probierza rozpoczną mistrzostwa Europy 16 czerwca, pojedynkiem z Holendrami. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie w Hamburgu wybrzmi już o godzinie 15:00 czasu polskiego. Następnymi rywalami Polski będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (25.06). Euro 2024 wystartuje już w piątek, turniej zainauguruje spotkanie Niemców ze Szkotami.