Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polski Związek Piłki Nożnej zatrudni mistrza świata? "Na biurku prezesa leży już oferta"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 31.12.2021 16:22

Polski Związek Piłki Nożnej zatrudni mistrza świata? "Na biurku prezesa leży już oferta"

Polski Związek Piłki Nożnej Reprezentacja Polski Fabio Cannavaro
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Polski Związek Piłki Nożnej w najbliższych dniach wybierze nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Obecnie zarząd przygląda się kandydaturom, a wśród nich jest jedna sensacyjna. Media informują, że Biało-Czerwonych chce poprowadzić mistrz świata zdobywca Złotej Piłki. "Oferta leży na biurku prezesa".

Polski Związek Piłki Nożnej na pewno nie tak planował zamknięcie 2021 roku. W środę 29 grudnia Związek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z dotychczasowym selekcjonerem Paulo Sousą i na trzy miesiące przed meczem barażowym eliminacji mistrzostw świata rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca kadry.

Polski Związek Piłki Nożnej rozpatruje zagraniczną kandydaturę na selekcjonera

W mediach najwięcej mówi się omożliwym powrocie na ławkę trenerską Adama Nawałki, który poprowadził Biało-Czerwonych do ćwierćfinału Euro 2016, a także awansował z reprezentacją na mundial w Rosji w 2018 roku. Jednak w tym przypadku pojawiają się informacje, że 64-latek miałby wrócić tylko na spotkania barażowe.

Na taką opcję nie chciałby się zgodzić prezes PZPN-u Cezary Kulesza, który zapowiedział, że chce, aby nowy trener prowadził Polaków także o zakończeniu baraży. Coraz więcej pojawia się informacji, że nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych zostanie Polak. Poza Nawałką w tym kontekście wymienia się m.in. Marka Papszuna, Czesława Michniewicza czy Macieja Skorżę.

Obecnie wiadomo jedynie, że nowego szkoleniowca poznamy dopiero za ok. 3 tygodnie. Prezes Kulesza w rozmowie z TVP Sport zapowiedział, że nowy selekcjoner zostanie zaprezentowany po następnym zebraniu zarządu, które odbędzie się 19 stycznia.

Mistrz Świata chce objąć Polaków

W grze o objęcie reprezentacji Polski jest też kilku zagranicznych szkoleniowców. Chęć poprowadzenia Biało-Czerwonych wyrazić mieli m.in. Avram Grant, Dick Advocaat, czy Jurgen Klinsmann.

Sebastian Staszewski z Interii przekazał w piątek, że pojawiła się jeszcze jedna poważne zagraniczna kandydatura. Jak przekazał, polską kadrę chce przejąć także Fabio Cannavaro, legenda włoskiego futbolu.

- Fabio Cannavaro jest rozpatrywany jako następca Paulo Sousy. Na biurku prezesa PZPN leży już oferta zatrudnienia mistrza świata z 2006 roku i zdobywcy Złotej Piłki. I jak ustaliłem, jest analizowana - napisał dziennikarz na Twitterze.

Włoch jest mistrzem świata z 2006 roku, a także zdobywcą Złotej Piłki z tego samego roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej trenował zespoły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, a w ostatnich latach pracował głównie w Chinach.

Do września 2021 roku prowadził Guanghzou Evergrande, z którym zdobył mistrzostwo Chin, a także Puchar Kraju. W 2019 roku awaryjnie został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Chin, którą poprowadził w zaledwie dwóch spotkaniach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl: