Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polak obronił dwa karne. Skradł show w Anglii
Karol Osiński
Karol Osiński 14.05.2024 22:55

Polak obronił dwa karne. Skradł show w Anglii

Maksymilian Stryjek
Fot. screen/Sky Sports

Maksymilian Stryjek, polski bramkarz reprezentujący barwy angielskiego Crew Alexandra został bohaterem swojej drużyny w meczu baraży o Division One przeciwko Doncasterowi. W pewnym momencie Polak podbiegł do leżącej za jego bramką butelki i cisnął ją w stronę trybun, szokując piłkarski świat. Prawda o jego zachowaniu jest zaskakująca, bo nie tylko nie miał złych zamiarów, ale też został bohaterem swojej ekipy.

Max Stryjek bohaterem angielskiej drużyny

Maksymilian Stryjek stanął między słupkami w rewanżowym meczu baraży, pomiędzy Crewe Alexandra a Doncasterem. Drużyna Polaka przegrała pierwszy mecz 0:2, dlatego stawka drugiego spotkania była dla nich ogromna. W podstawowym czasie gry gospodarze zwyciężyli 2:0, dlatego konieczna okazała się dogrywka.

W niej nie doszło do rozstrzygnięcia, więc arbiter zagwizdał na serię rzutów karnych. Wówczas na boisku miał miejsce niespodziewany incydent, którego bohaterem stał się Polak. Szybko okazało się, że dzięki niemu był podwójnym!

Robert Lewandowski w wyjątkowej stylizacji. Jej cena przyprawia o zawrót głowy

O Polaku mówią europejskie media

W chwili, jak bramkarz drużyny gości, Thimothée Lo-Tutala przymierzał się do obrony rzutu karnego, Maksymilian Stryjek pobiegł za bramkę i podniósł z ziemi butelkę, po czym cisnął ją z całej siły w kierunku trybun. Zszokował tym samym wszystkich fanów zebranych na trybunach.

Co ciekawe, butelka nie znalazła się na boisku przez któregoś z kibiców. Znajdowały się w niej instrukcje bramkarza ekipy Doncaster, w których miał napisane, jak bronić rzuty karne piłkarzy Crew Alexandre.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Gołota w MMA? Zdecydowana odpowiedź legendy boksu

Crew Alexandre awansowało dalej

Na nagraniu widać, jak do Polaka podbiega mężczyzna, próbując go powstrzymać, lecz nie zdołał tego zrobić. Ostatecznie Doncaster stracił przewagę w rzutach karnych i przegrał 4:3, a Maksymilian Stryjek obronił dwie “jedenastki”! 

Polski golkiper rozpoczynał karierę piłkarską w warszawskiej Agrykoli, skąd trafił do Polonii. Szybko przeprowadził się do Anglii, gdzie występował w niższych ligach. Ma na swoim koncie kilka występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Tagi: Polska