Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polacy wygrali mecz ze Szwecją o awans na MŚ 2022 w Katarze. Wielki sukces biało-czerwonych
Monika Majko
Monika Majko 29.03.2022 22:43

gol
Screen TVP1

Wielki sukces polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Polacy wygrali mecz ze Szwecją wynikiem 2:0 i zdobyli prawo do występu na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.

29 marca br. w Chorzowie rozegrano finał baraży o awans na tegoroczny mundial pomiędzy Polską i Szwecją. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem, jednak już kilka minut drugiej połowy wystarczyło, by serca polskich kibiców zabiły szybciej.

Polska wygrała ze Szwecją 2:0

W drugiej połowie na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak, który spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. W 49. minucie nasz pomocnik został sfaulowany w polu karnym przeciwnika, a sędzia podyktował rzut karny.

Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który pewnie skierował ją do bramki. Szwedzki bramkarz Robin Olsen nie miał żadnych szans, a gol "Lewego" przechylił szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Drugiego gola dołożył w 72. minucie Piotr Zieliński, który ruszył do kontrataku po błędzie jednego ze szwedzkich piłkarzy i w walce "1 na 1" pokonał Robina Olsena. Kibice na trybunach nie mogli opanować radości.

Polska weźmie udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Końcówka meczu przebiegła w nerwowej atmosferze. Szwedzi z każdą uciekającą minutą czuli, że kurczą się ich szanse na udział w tegorocznym mundialu. Z kolei Polacy z poświęceniem bronili wyniku, który pozwolił im pojechać do Kataru i walczyć z najlepszymi drużynami z całego świata.

Polacy zdołali utrzymać wynik 2:0, a co za tym idzie awansować na Mistrzostwa Świata 2022. To pierwszy sukces nowego selekcjonera naszej kadry, Czesława Michniewicza, który zadebiutował w tej roli w czwartkowym meczu towarzyskim pomiędzy Polską a Szkocją.