Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polacy lepsi od Belgów. Udany początek kwalifikacji do igrzysk olimpijskich
Dawid Szczurek 30.09.2023 12:35

Polacy lepsi od Belgów. Udany początek kwalifikacji do igrzysk olimpijskich

Polscy siatkarze
sport.tvp.pl (zrzut ekranu)

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Reprezentanci Polski po meczu pełnym emocji pokonali Belgów 3:2. Kolejne starcie już w niedzielę, 1 października z Bułgarią.

Niespodziewana porażka polskich siatkarzy w pierwszym secie

Polacy są zdecydowanym faworytem do awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. W pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Chinach podopieczni Nikoli Grbicia zmierzyli się z Belgami.

Na początku meczu Polacy nie byli w stanie utrzymać kilkupunktowej przewagi. Belgowie dzielnie walczyli z silniejszym rywalem i gra była bardzo wyrównana. W grze polskiego zespołu brakowało skutecznej zagrywki. Rywale nie mieli problemów z przyjęciem i zwyciężyli w pierwszej partii 25:23.

Zbigniew Boniek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. "Co za ludzie"

Polscy siatkarze wrócili do gry

Belgowie nie zwalniali tempa w drugim secie. Wciąż świetnie spisywali się belgijscy środkowi. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić Polacy. “Obudzili” się Tomasz Fornal oraz Aleksander Śliwka. Wciąż z dobrą skutecznością atakował Łukasz Kaczmarek.

Nasi siatkarze uzyskali bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca seta. "Biało-Czerwoni" zwyciężyli 25:20 i doprowadzili do wyrównania stanu gry.

Polacy z lepszą skutecznością w ataku

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Po kilku minutach gry Polacy ponownie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Fantastycznie w ataku spisywał się Jakub Kochanowski, który zdobywał kolejne punkty w ataku z krótkiej.

Belgowie coraz częściej mylili się w ataku i serwisie. Polacy powiększali przewagę z każdą kolejną minutą, ostatecznie zwyciężając aż 25:16.

Polacy ze zwycięstwem na starcie turnieju kwalifikacyjnego. Nieoczekiwane problemy w meczu z Belgami

Nasi rywale nie zamierzali się poddać. Również na początku czwartej partii gra była bardzo wyrównana. Polscy siatkarze wyszli na prowadzenie i wydawało się, że spokojnie zmierzają do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Belgowie zdołali jednak wrócić do gry i mieliśmy duże emocje w końcówce spotkania. Nasi rywale niespodziewanie odwrócili losy czwartego seta, wygrywając 25:21. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W nim również nie zabrakło emocji. Gra toczyła się na przewagi. W kluczowych momentach więcej spokoju zachowali nasi reprezentanci, którzy zwyciężyli 17:15, a w całym spotkaniu 3:2.

Źródło: Goniec Sport