Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pokazali, co zrobił Lewandowski po bramce Buksy. Wszyscy o tym mówią
Michał Pokorski
Michał Pokorski 16.06.2024 17:39

Pokazali, co zrobił Lewandowski po bramce Buksy. Wszyscy o tym mówią

Adam Buksa
fot. Matt West/Shutterstock/East News/ PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS/AGENCJA SE/East News

Polacy prowadzili 1:0 z Holandią w meczu Euro 2024. Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego, wykończył głową Adam Buksa. Po jego bramce cała Polska eksplodowała radością. Kamery nagrały również reakcję Roberta Lewandowskiego na prowadzenie Biało-Czerwonych. 

Reprezentacja Polski przegrywa z Holandią

W swoim pierwszym spotkaniu na Euro 2024 Polacy przegrali z Holandią. Biało-Czerwoni po zaskakująco dobrej grze, ulegli jednak rywalom 2:1. Nasi reprezentanci kapitalnie rozpoczęli mecz i objęli szybkie prowadzenie. Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne i akcję wykończył Adam Buksa. Napastnik Polaków wyskoczył na “drugie piętro” i skierował piłkę do siatki.

Po jego bramce cała Polska wręcz eksplodowała z radości. Nie inaczej było w przypadku ławki rezerwowych, na której znalazł się Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec w historii naszej reprezentacji, pierwszy zareagował na gola Adama Buksy.
 

Wojciech Szczęsny show. Polak będzie się śnił Holendrom po nocach Polska - Holandia. Wielki smutek po występie Biało-Czerwonych na EURO 2024

Radość Roberta Lewandowskiego

Po bramce Adama Buksy w 16. minucie nasza ławka rezerwowych eksplodowała z radości. Pierwszy podniósł się Robert Lewandowski, który w triumfalnej euforii wyskoczył zza linii bocznej. Zachowanie kapitana Biało-Czerwonych wyłapały kamery, docenili je także internauci.

CZYTAJ TAKŻE: Wojciech Szczęsny show!

Trwa Euro 2024

Biało-Czerwoni rozegrają swój drugi mecz na Euro 2024 z Austrią. Początek starcia w piątek, 21 czerwca o godzinie 18:00. W ostatnim grupowym spotkaniu podopieczni Michała Probierza stoczą bój z naszpikowaną gwiazdami Francją. Pojedynek odbędzie się 25 czerwca o 18:00.