Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pilny komunikat UEFA w sprawie Szymona Marciniaka. Ogromne wyróżnienie
Filip Wilkiewicz 06.05.2024 15:05

Pilny komunikat UEFA w sprawie Szymona Marciniaka. Ogromne wyróżnienie

Szymon Marciniak

Już w najbliższą środę poznamy ostatniego finalistę tegorocznej edycji Champions League. Jak się okazało, rewanżowe starcie między Realem Madryt a Bayernem Monachium będzie miało polski akcent. UEFA podjęło oficjalną decyzję dotycząca arbitra głównego w starciu na Estadio Santiago Bernabéu, a wybór padł na Szymona Marciniaka.

Wyróżnienie dla Szymona Marciniaka

UEFA po raz kolejny okazała swoje zaufanie wobec pracy Szymona Marciniaka i desygnowała go na stanowisko arbitra głównego w półfinałowym hicie Ligi Mistrzów. Dla polskiego arbitra jest to kolejne wyróżnienie w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

43-latek jest wyjątkowo ceniony w swoim fachu i regularnie zbiera dobre recenzje. Marciniak był głównym rozjemcą w finale mundialu w Katarze w 2022, a także w trakcie finału zeszłorocznej edycji Champions League. Mecz Realu z Bayernem będzie dla Szymona Marciniaka piątym spotkaniem w tym sezonie LM. Polak miał okazję poprowadzić zawody z udziałem “Królewskich” już siedmiokrotnie w swojej karierze, z kolei, jeśli chodzi o zespół “Bawarczyków” będzie to jego czwarty raz.

Robert Lewandowski ponownie na ustach hiszpańskich mediów. "Wrażliwy przypadek"

Remis w pierwszym spotkaniu

Pierwsze spotkanie półfinałowe odbyło się w Monachium. Mecz na Allianz Arenie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sytuacje pod bramką Lunina. Mimo nacisku ze strony Bayernu to “Królewscy” wyszli na prowadzenie po fantastycznym podaniu Toniego Krossa i finalizacji akcji przez Viniciusa.

“Bawarczycy” ruszyli po przerwie do odrabiania strat i w ciągu pięciu minut odwrócili losy spotkania. Najpierw, w 53 minucie gry piekielnie mocnym i celnym strzałem popisał się Leroy Sane, który doprowadził do wyrównania. W 57 minucie Jamal Musiala wywalczył rzut karny dla Bayernu, a strzał z jedenastu metrów wykorzystał Harry Kane. Real stanął w trudnej sytuacji, jednak wyszedł z meczu obronną ręką. Królewscy doprowadzili do remisu w 83 minucie po rzucie karnym w wykonaniu Viniciusa, a mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Rewanż w Madrycie

Sprawa awansu do finału pozostaje otwarta, a jego ostatniego uczestnika poznamy już w najbliższą środę. Jeśli Real wygra starcie na własnym stadionie, to awansuje do wielkiego finału po raz drugi w ciągu trzech lat. “Bawarczycy” ostatni raz wystąpili w decydującym meczu Champions League w 2020 roku, gdy pokonali PSG i zwyciężyli pierwszy raz od 2013 roku.

Rewanż na Bernabeu będzie obserwowany pod czujnym okiem Szymona Marciniaka, a także jego asystentów — Tomasza Listkiewicz i Adama Kupsika (sędziowie liniowi), Ivana Kruzliaka (sędzia techniczny),  Tomasza Kwiatkowskiego i Bartosza Frankowskiego (VAR). Początek rywalizacji w Madrycie odbędzie się w środę 8 maja o godzinie 21:00.