Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pierwsza bramka Roberta Lewandowskiego w nowym sezonie. Polak otworzył wynik w meczu z Arsenalem [WIDEO]
Dawid Szczurek 27.07.2023 11:10

Bramka Roberta Lewandowskiego
twitter.com/ESPNmx

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie rozegrała pierwszy sparing w Stanach Zjednoczonych. W meczu z Arsenalem kibice oglądali aż osiem bramek. Pierwszą z nich, już w siódmej minucie zdobył Robert Lewandowski, który popisał się instynktem snajpera, dobijając strzał Raphinhy.

Problemy FC Barcelony na początku tournee po Stanach Zjednoczonych

FC Barcelona okres przygotowawczy przed startem nowego sezonu kolejny rok z rzędu spędza w USA. Podopieczni Xaviego pierwszy mecz sparingowy mieli rozegrać w niedzielę. Spotkanie z Juventusem zostało jednak odwołane. Wszystko za sprawą wirusa, który nawiedził drużynę.

- FC Barcelona informuje, że mecz z Juventusem FC zaplanowany na dziś, 22 lipca o godzinie 19:30 na Levi's Stadium w ramach Soccer Champions Tour, został odwołany. Znaczna część składu Blaugrany ma wirusowe zapalenie żołądka i jelit - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Na pierwszy sprawdzian Robert Lewandowski i spółka musieli więc poczekać do czwartku. Wówczas około 5 rano polskiego czasu "Blaugrana" zmierzyła się z Arsenalem.

Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą

Świetny start sezonu w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Bramka w meczu z Arsenalem

Zawodnicy obydwu drużyn zaserwowali amerykańskim fanom prawdziwe widowisko. Padło aż osiem bramek, a autorem pierwszej z nich był kapitan reprezentacji Polski. Robert Lewandowski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a na listę strzelców wpisał się już w siódmej minucie spotkania.

Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Ez Abde, który dośrodkował piłkę wprost na nogę Raphinhy. Strzał Brazylijczyka zdołał jeszcze obronić Aaron Ramsdale, jednak po dobitce polskiego snajpera musiał wyciągać piłkę z siatki. W ten sposób "Lewy" otworzył worek z bramkami w nowym sezonie.

Niestety dalsza część meczu nie przebiegła po myśli FC Barcelony. Zespół Roberta Lewandowskiego przegrał starcie z wicemistrzami Anglii 3:5. Polak na boisku spędził 45 minut.

FC Barcelona przygotowuje się do nowego sezonu w USA

Przed zawodnikami Xaviego jeszcze trzy mecze sparingowe w Stanach Zjednoczonych. FC Barcelona już 29 lipca rozegra z Realem Madryt "El Clasico" na amerykańskiej ziemi. Początkiem sierpnia zmierzy się jeszcze z Milanem oraz Tottenhamem.

Rozgrywki ligowe w Hiszpanii piłkarze "Dumy Katalonii" rozpoczną 13 sierpnia meczem wyjazdowym z Getafe. Tydzień później podejmą u siebie Cadiz.

Źródło: twitter.com/ESPNmx