Sport.Goniec.pl

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Pekin 2022. Wielki sukces Michała Niewińskiego na igrzyskach w Pekinie. Prawdziwy rekord

9 Lutego 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Wielki sukces polskiego łyżwiarza. Michał Niewiński ma tylko 18 lat, a prócz startu na igrzyskach w biegu z najlepszymi w swojej dyscyplinie, udało mu się również pobić rekord Polski. Warto przypomnieć, że choć dojechał na metę jako ostatni, brał udział w biegu, w którym pobito olimpijski rekord.

Polski łyżwiarz startował w konkurencji biegu na 1500 m. Przez kilka okrążeń Polak był nawet na prowadzeniu, ale ostatecznie skończył bieg na ostatniej pozycji.

Wielki sukces polskiego olimpijczyka. Pobił rekord Polski, gdy walczył z najlepszymi

W biegu eliminacyjnym obok Michała Niewińskiego stanęli Shaolin Sandor Liu z Węgier, Kanadyjczyk Pascal Dion i reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Danis Airapetian. Ostatecznie dwaj pierwsi zakwalifikowali się pewnie do dalszego etapu zmagań.

Niewiński początkowo był niemal nie do zatrzymania. Po pierwszym sygnale bieg rozpoczął się falstartem, ale drugi start był już odpowiedni. Michał Niewiński mknął zaś jak burza, wyprzedzając swoich konkurentów.

Bieg na 1500 metrów jest jednak pokazem taktyki, wytrzymałości i szybkości. Oponenci 18-letniego Polaka zaatakowali dopiero później i odjechali mu po połowie biegu.

Ostatecznie Niewiński zakończył bieg na ostatnim, czwartym miejscu, ale zrobił sporą niespodziankę. Węgier, Shaolin Sandor Liu, pobił w czasie jazdy rekord olimpijski, wykręcając czas 2.09,213. Michał Niewiński był od niego niewiele wolniejszy i udało mu się pobić rekord Polski z wynikiem 2.12,852.

Niespodzianki w short-tracku. Natalia Maliszewska wciąż w walce o medale

Na medal wciąż szansę ma Natalia Maliszewska, która wygrała swój bieg eliminacyjny na 1000 m. Po świetnej jeździe, w której przez większą część czasu trzymała się na końcu stawki, wyprzedziła sprawnie rywalki i dojechała jako pierwsza na metę, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinałach.

Kolejne etapy jazdy na 1000 m zaplanowane są na piątek, 11 stycznia. Odbędą się wtedy zarówno ćwierćfinały, półfinały, jak i finał ten konkurencji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źrodło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne Sporty

Nie żyje 24-letni polski piłkarz. Drużyna zmarłego w żałobie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Aleksandra Janczara. Polska pięściarka osierociła roczne dziecko
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Kamila Skolimowska zmarła 14 lat temu. Jej rodzice wciąż nie mogą się z tym pogodzić, widok grobu wywołuje wzruszenie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Tim Lobinger. Mistrz świata do końca wierzył, że pokona chorobę
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Zmarł Grzegorz Skrzecz. Legendarny polski bokser i aktor odszedł w wieku 65 lat
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Były mistrz Polski został oskarżony o zabójstwo. Może trafić do więzienia na całe życie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]