Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ogromny sukces Łukasza Fabiańskiego. Polak z trofeum Ligi Konferencji Europy
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 08.06.2023 13:51

Ogromny sukces Łukasza Fabiańskiego. Polak z trofeum Ligi Konferencji Europy

Łukasz Fabiański
Rex Features/East News

West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie triumfował w środowym finale Ligi Konferencji Europy. Angielski zespół rzutem na taśmę zwyciężył w starciu z włoską Fiorentiną. Dla polskiego bramkarza było to pierwsze trofeum w karierze klubowej od 2014 roku. Pojawiły się łzy wzruszenia oraz gratulacje od… Łukasza Piszczka.

West Ham triumfuje w Lidze Konferencji Europy

W środowy wieczór w finale Ligi Konferencji Europy rozgrywanym w Pradze West Ham z Łukaszem Fabiańskim w bramce zmierzył się z ACF Fiorentiną. Mecz był bardzo wyrównany, a o rozstrzygnięciu zadecydowały ostatnie minuty.

W 62 minucie meczu angielskiej drużynie przyznano rzut karny, który pewnie na gola zamienił Said Benhrama. Już pięć minut później do wyrównania doprowadził Giacomo Bonaventura. Decydująca sytuacja miała miejsce w 90 minucie meczu. Piękną akcję Jaroda Bowena oraz Lucasa Paquety skutecznie wykończył pierwszy z nich. West Ham rzutem na taśmę zwyciężył środowy finał.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Łukasz Fabiański z pierwszym trofeum od 2014 roku

Dla Łukasza Fabiańskiego triumf w środowym finale stanowi pierwsze trofeum wywalczone w piłce klubowej od 2014 roku. Wówczas "Fabian" wraz z Arsenalem zwyciężył w Pucharze Anglii. Po ostatnim gwizdku sędziego polski bramkarz nie krył wzruszenia.

- Przepiękne chwile. Mało kto się spodziewał, że taki klub jak my osiągnie taki sukces. Wspaniała rzecz dla nas i dla kibiców. Myślę, że mecz w naszym wykonaniu nie był najlepszy. Pierwsza połowa średnia, w drugiej się to rozkręciło, ale końcówka fenomenalna. Jeśli w takich meczach jest taka dramaturgia, to nic dodać, nic ująć - mówił Polak w wywiadzie dla stacji Viaplay.

Zespół Łukasza Fabiańskiego zwycięzcą Ligi Konferencji Europy. Gratulacje od Łukasza Piszczka

Sukcesowi Łukasza Fabiańskiego z trybun przyglądał się jego dobry przyjaciel Łukasz Piszczek. Ekspert Viaplay opublikował w mediach społecznościowych pełne emocji zdjęcie wykonane tuż po ceremonii medalowej. Były reprezentant Polski opatrzył je krótkim podpisem: "Gratulacje".

Polski bramkarz z dumą zaprezentował złoty medal za zwycięstwo w europejskim pucharze. Pełen uśmiechu pozował do zdjęcia u boku swojego przyjaciela z boiska.

Źródło: twitter.com/Viaplay Sport Polska