Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Ogromne wyróżnienie dla polskich siatkarzy. W pełni na to zasłużyli
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 26.09.2023 12:32

Ogromne wyróżnienie dla polskich siatkarzy. W pełni na to zasłużyli

Polscy siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze po spektakularnym zwycięstwie nad Włochami sięgnęli po złoto mistrzostw Europy. Na taki sukces Polacy czekali 14 lat! Świetna dyspozycja naszych reprezentantów została doceniona przez fanów piłki siatkowej. CEV ujawniło wyniki głosowania na najlepszą drużynę całego turnieju. Zestawienie w pełni zasłużenie zdominowali nasi siatkarze.

Polscy siatkarze mistrzami Europy

Reprezentacja Polski po raz kolejny pokazała wielką klasę i po zwycięstwie w Lidze Narodów triumfowała w mistrzostwach Europy. Nasi siatkarze w meczu o złoty medal rywalizowali z gospodarzami turnieju, Włochami.

Podopieczni Nikoli Grbicia nie dali przeciwnikom żadnych szans. Włosi byli bezradni i polegli na własnej ziemi 0:3. Kapitalna gra Polaków ma odzwierciedlenie w głosowaniu fanów na najlepszą drużynę całego turnieju. Kibice wybrali największe gwiazdy spośród wszystkich zawodników uczestniczących w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Premie dla polskich siatkarek? Sebastian Świderski zabrał głos

Polscy siatkarze zdominowali głosowanie na najlepszych zawodników mistrzostw Europy

CEV opublikowała wyniki głosowania fanów dopiero po ponad tygodniu od zakończenia zmagań. Większość miejsc w zaszczytnym gronie obsadzili Polacy. W najlepszej siódemce wybranej przez kibiców znalazło się aż pięciu naszych reprezentantów! Ponadto wśród najlepszych siatkarzy całego turnieju fani umieścili jednego Włocha oraz jednego Turka.

Według kibiców najlepszym libero mistrzostw Europy był Paweł Zatorski, środkowym – Norbert Huber, rozgrywającym – Marcin Janusz, przyjmującym – Wilfredo Leon, a atakującym – Łukasz Kaczmarek. Drugim najlepszym środkowym został wybrany Bedirhan Bulbul z Turcji, a drugim najlepszym przyjmującym reprezentant Włoch, Daniele Lavia.

Polscy siatkarze rozpoczynają rywalizację o igrzyska olimpijskie

Po chwili odpoczynku reprezentanci Polski wracają do gry. Już 30 września podopieczni Nikoli Grbicia rozpoczną walkę o igrzyska olimpijskie w Paryżu. Polacy wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym w Chinach.

Z udziału w zmaganiach kontuzja wykluczyła lidera polskiej kadry, Bartosza Kurka, którego zastąpi Bartłomiej Bołądź. Nowym kapitanem drużyny zostanie Aleksander Śliwka. Pierwszym rywalem Polaków będą Belgowie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 30 września o godzinie 10. Transmisja na antenie TVP Sport oraz Polsat Sport.

Źródło: x.com/European Volleyball