Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Ogromne wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek. W pełni na to zasłużyła
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 22.09.2023 16:44

Ogromne wyróżnienie dla Natalii Kaczmarek. W pełni na to zasłużyła

Natalia Kaczmarek
Wang Lili/Xinhua News/East News

Natalia Kaczmarek notuje fenomenalny sezon. Polska zawodniczka osiągnęła wielkie sukcesy na czele ze srebrem mistrzostw świata. Świetna forma Polki została doceniona przez europejską federację. 25-latka została nominowana do prestiżowej nagrody i potrzebuje wsparcia polskich internautów!

Kapitalny sezon Natalii Kaczmarek

Tegoroczny sezon Natalia Kaczmarek zapamięta na długo. Polka sięgnęła po srebro Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie, dorzucając dwa srebrne medale igrzysk europejskich w Krakowie (w biegu na 400 metrów i w sztafecie mieszanej 4x400 m). W kolejnych miesiącach zanotowała cztery najszybsze biegi w swojej karierze, będąc o krok od pobicia rekordu Polski. Zwieńczeniem fantastycznej dyspozycji naszej reprezentantki było srebro mistrzostw świata.

Świetne występy polskiej zawodniczki zaowocowały drugim miejscem na światowych listach. 25-latkę wyprzedza jedynie Dominikanka Marileidy Paulino, która zdominowała zmagania w tym sezonie.

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? Michał Probierz stanowczo reaguje

Natalia Kaczmarek nominowana do nagrody dla lekkoatletki roku w Europie

Doskonała forma okraszona licznymi sukcesami została dostrzeżona przez europejską federację. Natalia Kaczmarek otrzymała nominację do nagrody dla lekkoatletki roku w Europie! O zwycięstwo będzie jednak bardzo ciężko. Polka rywalizować będzie z silnymi konkurentkami.

O prestiżową nagrodę powalczą również: Jarosława Mahuczich (skok wzwyż, Ukraina), Femke Bol (biegi na 400 m i 400 m ppł., Holandia), Sifan Hassan (biegi długodystansowe, Holandia), Wilma Murto (skok o tyczce, Finlandia), Maria Perez (chód sportowy, Hiszpania), Nafissatou Thiam (wieloboistka, Belgia), Katrina Johnson-Thompson (wieloboistka, Wielka Brytania), Kelly Hodgkinson (biegi na średnim dystansie, Wielka Brytania) oraz Ivana Vuleta (skok w dal, Serbia).

Natalia Kaczmarek liczy na głosy polskich kibiców

Głosowanie potrwa do 2 października. W jaki sposób można oddać głos? Za pomocą mediów społecznościowych European Athletics. Należy podać dalej na Twitterze wpis z nominacją dla polskiej biegaczki, polubić post na Instagramie oraz polubić lub udostępnić zdjęcie na Facebooku. Trzymamy kciuki za wygraną Polki!

Źródło: sport.pl