Sport.Goniec.pl

IMAGO/Rodolfo Buhrer/Imago Sport and News/East News

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Kontrowersyjne doniesienia docierają do nas z polskich mediów. Jak informuje portal SportoweFakty.pl, Robert Lewandowski w trakcie niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Katarze na jednym z treningów dopuścić się miał bardzo nietaktownego zachowania. Miał być to przejaw niezadowolenia poziomem organizacji ćwiczeń zaproponowanych przez Czesława Michniewicza.

Skandaliczne zachowanie kapitana przed najważniejszym dla Polaków meczem

Niedawno zakończony mundial, Polacy jak najbardziej mogą zaliczyć do udanych. Po raz pierwszy od 36 lat reprezentacja naszego kraju awansowała z grupy na Mistrzostwach Świata.

Po porażce z Francją w 1/8 finału turnieju, polscy piłkarze pożegnali się z turniejem. Niedługo po opuszczeniu Kataru, na jaw zaczęły wychodzić jednak głośne afery, związane np. z kwestią premii dla sztabu reprezentacji. Na doniesieniach tych ucierpiała reputacja ówczesnego selekcjonera kadry Czesława Michniewicza. Trener został zwolniony, a jego następcą został Portugalczyk Fernando Santos .

Portal SportoweFakty.pl podzielił się szokującymi doniesieniami. Przed wspomnianym, historycznym meczem z Francuzami, jeden z treningów kadry opuścić miał rozczarowany poziomem zajęć Robert Lewandowski. Napastnik udać się miał do szatni, nie chcąc uczestniczyć z resztą kolegów w ćwiczeniach zaplanowanych przez polskiego trenera.

Zachowanie takie nie przystoi kapitanowi kadry. - Zamurowało mnie, gdy dowiedziałem się, że przed meczem z Francją na mundialu Robert Lewandowski zszedł z treningu wcześniej, bo nie był zadowolony z poziomu zajęć - wyjawił dziennikarz portalu Mateusz Skwierawski.

Gra w reprezentacji ma dawać Polakom radość

Po odpadnięciu z turnieju, w trakcie pomeczowego wywiadu kapitan polskiej reprezentacji użył wymownych słów, z aluzją w stronę Czesława Michniewicza. - Radość z gry jest potrzebna. To będzie ważny element, nawet w niedalekiej przyszłości. Oczywiście, jest inaczej jak próbujemy atakować. Gdy gramy bardziej defensywnie, tej radości nie ma — tłumaczył.

Kwestię przytoczonej przez Roberta Lewandowskiego radości z gry, poruszył na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec polskiej reprezentacji Fernando Santos . - Musi być radość z gry, bo bez tej radości nie da się wygrać. Trudno jest wygrywać mecze, jeśli drużyna nie jest szczęśliwa. Ta grupa musi być rodziną. Zawodnicy muszą grać w kadrze z pasji i miłości do swojego kraju. Muszą robić to z radością — górnolotnie oznajmił Portugalczyk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Skandal tuż przed meczem Czechy-Polska. Burza w mediach
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromna wpadka w TVP przed meczem. Po zaśpiewaniu hymnu została wygwizdana
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Szymon Marciniak opowiedział o żonie i dzieciach, padły wyjątkowe słowa. "Magda nie ma łatwo"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Szaleństwo na punkcie Roberta Lewandowskiego. Czeskie informują o kuriozalnych sytuacjach
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Fernando Santos od 40 lat jest z tą samą kobietą. Selekcjoner wyjawił sekret udanego małżeństwa
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski po raz pierwszy zabrał głos ws. afery premiowej. Zaskakujące słowa
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]