Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowy selekcjoner reprezentacji. Kiedy poznamy następcę Czesława Michniewicza? PZPN podał dokładną datę i godzinę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 23.01.2023 11:20

Nowy selekcjoner reprezentacji. Kiedy poznamy następcę Czesława Michniewicza? PZPN podał dokładną datę i godzinę

Cezary Kulesza
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy fani piłki nożnej są coraz bliżej poznania nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski. PZPN podał dokładną datę i godzinę ujawnienia następcy Czesława Michniewicza.

Polska kadra nadal bez trenera

Już za kilka dni minie dokładnie miesiąc, od kiedy polska reprezentacja w piłce nożnej pozostaje bez trenera. Po tym, jak w atmosferze skandalu Polski Związek Piłki Nożnej pożegnał się z Czesławem Michniewiczem, nasi kadrowicze oraz ich fani pozostawali w niepewności, którą tylko podsycały rozbieżne doniesienia medialne.

Władze związku nie komentowały pojawiających się rewelacji, zgodnie z którymi Cezary Kulesza planował początkowo postawić na polskiego kandydata, jednak później zaczął brać pod uwagę także zagraniczne nazwiska.

W minioną niedzielę, za pośrednictwem Twittera, prezes PZPN poinformował w końcu o tym, że swoją decyzję zamierza ogłosić we wtorek 24 stycznia. Nie ujawnił jednak godziny prezentacji, która do dziś pozostawała wielką tajemnicą.

Wiadomo, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera

To już koniec domniemywań i spekulacji. Polski Związek Piłki Nożnej właśnie podał informację, na którą czekały miliony kibiców. Jutro o 13 oczy wszystkich zwrócone będa na PGE Narodowy, bowiem to właśnie wtedy światu zostanie zaprezentowany nowy selekcjoner naszej reprezentacji.

Kto to będzie? To pozostaje niewiadomą, choć najprawdopodobniej we wtorek usłyszymy nazwisko albo Paulo Bento, albo też Vladimira Petkovicia.

- Analizujemy dokładnie ich [kandydatów - red.] przeszłość, rozmawiamy o ich wizji, stylu gry. Merytorycznie sprawdzamy każdy detal. Chcemy znać też ich słabe strony. Przed nowym selekcjonerem będzie postawione poważne zadanie, zbudowanie kadry na Euro 2024. Wybór musi być skuteczny, dlatego poprzedzamy go dokładną analizą. A to nie trwa jeden dzień - mówił jakiś czas temu na antenie TVP Sport Kulesza.

Wybór Portugalczyka lub Bośniaka uprawdopodabnia ostatnia wypowiedź Romana Kołtonia z "Prawdy Futbolu", który twierdzi, że z obydwoma kandydatami dogadał się Kulesza.

- Petković dogadany, Bento też. Dokładnie tak jest. Ja wiem, że Fabrizio Romano podaje, że agent Bento zaprzecza, iż ten wybiera się do Warszawy, natomiast wszystkie szczegóły zatrudnienia Paulo Bento i Vladimira Petkovicia, ich kontrakty, są uzgodnione. Cezary Kulesza może jednak zaskoczyć - powiedział Kołtoń w trakcie programu na żywo na swoim kanale "Prawda Futbolu" w rozmowie z Marcinem Lepą, dziennikarzem "Polsatu Sport".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.pl, TVP Sport

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!