Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niespodziewana przerwa w meczu Polska-Szwecja. Awaria oświetlenia na stadionie przeszkodziła piłkarzom
Monika Majko
Monika Majko 29.03.2022 21:39

swiatla
Screen TVP

W trakcie baraży o mundial 2022 na Stadionie Śląskim w Chorzowie nagle zgasły światła. Zdezorientowani piłkarze nie wiedzieli, co się dzieje. Spotkanie przerwano, jednak szybko wznowiono rozgrywkę.

Trwa walka o awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. O prawo do udziału w mundialu 2022 walczą reprezentacje Polski i Szwecji. W trakcie spotkania doszło jednak do niespodziewanych problemów technicznych.

Na Stadionie Śląskim doszło do awarii oświetlenia w trakcie meczu Polska-Szwecja

W 43. minucie meczu na Stadionie Śląskim nagle zrobiło się ciemno. Na obiekcie doszło do awarii świateł, a sędziowie chwilowo wstrzymali grę. Po wznowieniu spotkania doliczono 2. minuty.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną nagłej awarii na stadionie w Chorzowie. Do końca pierwszej połowy meczu na całym obiekcie panował półmrok.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem. Jeśli po 90 minutach szala zwycięstwa nie przechyli się na żadną ze stron, piłkarzy czeka dogrywka, a następnie konkurs rzutów karnych.

Polska znalazła się w finale baraży o mundial 2022 po wykluczeniu Rosji, ze struktur UEFA oraz FIFA. Z kolei Szwedzi zmierzyli się z reprezentacją Czech, którą pokonali w dogrywce 1:0.