Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Niesamowity wyczyn Roberta Karasia. Polak rekordzistą świata w 10-krotnym Ironmanie
Dawid Szczurek 27.05.2023 12:25

Robert Karaś
instagram.com/robert_karas_teamkaras

Olbrzymi sukces Roberta Karasia. Partner Agnieszki Włodarczyk wygrał Brasil Ultra Tri i został rekordzistą świata w 10-krotnym Ironmanie. Polak w ostatnim etapie triathlonu zmagał się z zapaleniem mięśnia. Pomimo przeciwności losu dopiął swego, zwyciężając morderczy wyścig.

Nadludzki wysiłek w trakcie Brasil Ultra Tri

Brasil Ultra Tri to jedne z najtrudniejszych zawodów triathlonowych świata. W ramach startu zawodnicy mają do pokonania kolejno: 38 km pływania, 1 tys. 800 km jazdy na rowerze i na koniec 420 km biegu.

Robert Karaś zamierzał nie tylko wygrać zawody, ale również zostać rekordzistą świata. Dotychczas nikt nie był w stanie pobić Kennetha Vanthuyne'a, który ukończył dystans 10-krotnego Ironmana z czasem 182 godzin, 43 minut i 43 sekund.

Dawid Kwiatkowski nagle przerwał koncert i zszedł ze sceny. Chwilę później polały się łzy

Robert Karaś zwycięzcą Brasil Ultra Tri 2023. Polak pobił rekord świata

Robert Karaś liderował stawce od początku zmagań. Kłopoty pojawiły się po przepłynięciu oraz przejechaniu wyznaczonego dystansu. W trakcie ostatniego etapu u Polaka doszło do zapalenia mięśnia.

Partner Agnieszki Włodarczyk musiał podjąć trudną decyzję. - Nie będę w stanie tego przebiec tylko po prostu przejdę - poinformował. Pokazując niesamowity charakter, wolę walki oraz zawziętość, triathlonowiec przekroczył w sobotę linię mety. "Zrobiliśmy to!" - przekazał Grzegorz Jarecki na Instagramie.

Robert Karaś pomimo kontuzji pokonał dystans 10-krotnego Ironmana. Ustanowił nowy rekord świata: 164 godziny, 14 minut i 2 sekundy!

Internauci pod wrażeniem wyczynu Roberta Karasia

Triumf Roberta Karasia w wymagających nadludzkiego wysiłku zawodach został doceniony przez Polaków. Słowa uznania płynęły z licznych komentarzy gwiazd oraz internautów.

"Apple musi zmienić emotkę cyborga na twarz Roberta" - uznał Dawid Malczyński. "Nie do złamania, stalowy charakter. Ogromne gratulacje byku” - skomentował wyczyn Roberta Karasia Kubańczyk. "Kawał historii o pięknej determinacji w drodze do celu. Gratulacje" - napisała z kolei Maja Sablewska.