Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niebywałe sceny w Sosnowcu. Trener pobity przez pseudokibiców
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 03.04.2024 13:57

Niebywałe sceny w Sosnowcu. Trener pobity przez pseudokibiców

Alaksand Chackiewicz
Fot. Screen YouTube/Zagłębie Sosnowiec, East News/Piotr Molecki

W świecie futbolu istnieją pewne granice, które w tym przypadku zostały przekroczone. Jak podał portal Meczyki.pl, grupa wściekłych pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec dostała się na środowy trening drużyny. Zamiast “rozmowy wychowawczej” doszło do rękoczynów, a w wyniku całej awantury ucierpiał szkoleniowiec Zagłębia, Alaksandr Chackiewicz.

Geneza całej sytuacji

Zespół z Sosnowca notuje fatalną serię bez zwycięstwa w lidze od września ubiegłego roku i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Jest już niemal pewne, że Zagłębie spadnie z Fortuny 1 Ligi po koszmarnym sezonie.

Poniedziałkowe spotkanie z GKS-em Katowice było kolejną kompromitacją dla piłkarzy z Sosnowca. Gospodarze przegrali na własnym stadionie aż 0:4 i ze spuszczonymi głowami udali się do szatni. Na konferencji pomeczowej głos zabrał szkoleniowiec Zagłębia, Alaksandr Chackiewicz, który w zaskakujący i wstydliwy dla klubu sposób wypowiedział się o dyspozycji swoich zawodników.

Dzisiaj przed meczem był wstępnie omówiony skład i piłkarze sami wyznaczyli sobie strategię na grę.

Mecz w Hiszpanii został przerwany. Bardzo przykry powód

Wtargnięcie na trening

W środowe przedpołudnie, zawodnicy z Sosnowca brali udział w zajęciach na klubowym boisku treningowym. Według medialnych doniesień, na trening wtargnęła grupa wściekłych pseudokibiców, którzy przelali swoją agresję na szkoleniowca Zagłębia. Chackiewicz miał zostać uderzony w twarz i kilkukrotnie kopnięty przez chuliganów.

Klub nie odniósł się do tej sytuacji, ale głos w tej sprawie zabrało kilku przedstawicieli z dziennikarskiego środowiska. Mateusz Hawrot z “Meczyki.pl” przyznał wprost, że zachowanie tej grupy kibiców Zagłębia Sosnowiec trzeba określić jako patologię. Dziennikarz dodał, że incydent również odwróci uwagę od dyspozycji zespołu pod wodzą szkoleniowca.

Naruszanie nietykalności cielesnych to jest jednak patologia. Tu można postawić kropkę. Niemniej teraz dyskusja będzie o chuligańskim czynie, zamiast o tym, jak trener Chackiewicz beznadziejnie spisywał się w Zagłębiu.

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofalny mecz Krychowiaka. Ronaldo rozbił zespół Polaka

Przyszłość klubu z Sosnowca

Niewykluczone, że środowy trening Zagłębia Sosnowiec był ostatnim z Chackiewiczem w roli trenera. Incydent nie ma być jedynym powodem takiej decyzji. Włodarze klubu rozpoczęli negocjacje z kolejnymi kandydatami do objęcia sterów w drużynie z Sosnowca, o czym informują nieoficjalne źródła bliskie klubowi.

Dzisiejszy trening Zagłębia poprowadził jeszcze stary sztab szkoleniowy, ale na rozmowie w Urzędzie pojawił się kandydat na nowego szkoleniowca. Żeby (prezes - przyp. red.) nie zarzucał nam, że wypuszczamy plotki i psujemy interesy, nie ujawnimy nazwiska  tego kandydata.

Dziennikarze z “Meczyki.pl” zdradzają, że prawdopodobnie wybór padnie na Marka Saganowskiego, który miałby dokończyć sezon w roli szkoleniowca Zagłębia. Jego asystentem miałby zostać Arkadiusz Radomski.