Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niebywałe informacje o Wojtku Szczęsnym. Tuż po narodzinach córki
Michał Pokorski
Michał Pokorski 08.07.2024 23:05

Niebywałe informacje o Wojtku Szczęsnym. Tuż po narodzinach córki

Wojciech Szczęsny
fot. Rex Features/East News

Saga transferowa z Wojciechem Szczęsnym w roli głównej trwa. Według włoskich mediów, Polak ma pozostać w Serie A, jednak przeniesie się do innego klubu. Jeśli informacje się potwierdzą, czeka nas hitowa wymiana na Półwyspie Apenińskim.

Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu Turyn?

Polski bramkarz stoi między słupkami Juventusu Turyn od 2017 roku. Przez wszystkie lata Szczęsny wystąpił w 431 spotkaniach w barwach “Starej Damy”, notując przy tym imponujące statystyki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że po siedmiu latach we Włoszech, podstawowy zawodnik naszej kadry opuści drużynę z Turynu.

34-latek ma co prawda kontrakt ważny do czerwca 2025 roku, ale działacze Juventusu już finalizują transfer jego następcy. Między słupkami włoskiego zespołu ma stanąć teraz Michele Di Gregorio. 26-latek przejdzie do drużyny Massimiliano Allegriego z Monzy, czyli średniaka Serie A. Zmiana klubu młodszego bramkarza jest już niemal pewna, dlatego też Wojciech Szczęsny znalazł się na oku działaczy innych zespołów.

Siatkarz skreślony przez Nikolę Grbicia wypalił bez ogródek. Te słowa usłyszała cała Polska

Wojciech Szczęsny zostanie w Serie A

Na włoskich portalach coraz częściej mówi się, że Polak pozostanie w Serie A. Według medialnych doniesień, potencjalnym kierunkiem Wojciecha Szczęsnego ma być… Monza. W ten sposób bramkarz zasiliłby szeregi zespołu, z którego Juventus pozyskał jego następcę. Serwis tuttomercatoweb.com, podał nawet szczegóły potencjalnego kontraktu 34-latka. Według nich, Polak miałby związać się z Monzą trzyletnią umową. Wynagrodzenie oscylowałoby w okolicach dwóch milionów euro rocznie.

ZOBACZ TEŻ: Życie prywatne Szymona Marciniaka wyszło na jaw

Wojciech Szczęsny przeżywa intensywne miesiące

Wojciech Szczęsny przeżywa ostatnio bardzo intensywny czas. Bramkarz rozegrał dwa mecze na Euro 2024, w których kilkakrotnie ratował polski zespół przed utratą bramki. Choć 34-latek deklarował, że zakończy karierę w kadrze, po turnieju pojawiły się u niego wątpliwości. Tuż po mistrzostwach Europy, piłkarz po raz drugi został ojcem. Jego żona, Marina Łuczenko-Szczęsna szczęśliwe urodziła córeczkę - Noelię. Teraz przed Wojtkiem trudna decyzja odnośnie swojej zawodowej przyszłości.