Sport.Goniec.pl

Nie żyje Wadim Chamuckich. Rosyjski siatkarz miał 52 lata

1 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Nie żyje znany i utytułowany rosyjski siatkarz Wadim Chamuckich. Wiadomość o śmierci sportowca przekazała rodzima federacja, powołując się na klub Biełogorje Biełgorod. Trzykrotny olimpijczyk miał 52 lata.

Z informacji przekazanej przez klub Biełogorje Biełgorod wynika, że Wadim Chamuckich odszedł 31 grudnia minionego roku. - Informacje o ceremonii pożegnania słynnego zawodnika pojawią się później - zapowiedziano.

Nie żyje Wadim Chamuckich

Wadim Chamuckich przyszedł na świat 26 listopada 1969 roku. Występował na pozycji rozgrywającego. W reprezentacji narodowej grywał od 1996 do 2009 roku, z przerwą w latach 2004-07.  Miał na swoim koncie liczne sukcesy sportowe.

Jak podaje Eurosport: "W 1999 roku triumfował ze Sborną w Pucharze Świata, trzy lata później został w Argentynie wicemistrzem globu. W 2002 roku zwyciężył z kolei w Lidze Światowej". Olimpijskie brązowe medale trafiły do jego rąk trzykrotnie - w 1999 roku w Sydney, w 2004 roku w Atenach, a także w 2007 roku w Pekinie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Na wielkich imprezach światowych zdobywał też nagrody indywidualne. W 2002 roku wybrano go najlepszym zawodnikiem Ligi Światowej. Z kolei pięć lat później uznano, że nikt lepiej nie rozgrywał na mistrzostwach Europy - czytamy.

"Serce nie wytrzymało"

Przez lata był związany z klubem Biełogorje Biełgorod. W jego barwach dwukrotnie zwyciężał w Lidze Mistrzów. Później pracował jako trener drużyny. Prawdopodobną przyczyną zgonu znanego sportowca były problemy kardiologiczne.

- Straciliśmy wspaniałego przyjaciela, wiele zrobił swoimi złotymi rękami dla Biełgorodu i reprezentacji Rosji. Wszyscy ponieśliśmy ogromną stratę. Wiem, że ostatnio pracował uczciwie i był normalną osobą. Jego serce nie wytrzymało, wielki sport niestety zostawia swoje ślady. Wadim był liderem i człowiekiem, który całkowicie spalał się na boisku i w życiu. Miałem szczęście, że z nim pracowałem - przekazał w rozmowie z mediami były prezes Biełogorje Giennadij Szypulin.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

źródło: Goniec

Tagi:

Podobne artykuły

Inne Sporty

Nie żyje 24-letni polski piłkarz. Drużyna zmarłego w żałobie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Aleksandra Janczara. Polska pięściarka osierociła roczne dziecko
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Kamila Skolimowska zmarła 14 lat temu. Jej rodzice wciąż nie mogą się z tym pogodzić, widok grobu wywołuje wzruszenie
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Nie żyje Tim Lobinger. Mistrz świata do końca wierzył, że pokona chorobę
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Zmarł Grzegorz Skrzecz. Legendarny polski bokser i aktor odszedł w wieku 65 lat
Czytaj więcej >

Inne Sporty

Były mistrz Polski został oskarżony o zabójstwo. Może trafić do więzienia na całe życie
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]