Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje Michał Rokicki. Miał tylko 37 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.12.2021 07:30

Nie żyje Michał Rokicki. Miał tylko 37 lat

nie zyje
Pixabay/Arcaion

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł pływak Michał Rokicki. Zawodnik raciborskiej Victorii i AZS-AWF Warszawa miał 37 lat. Był reprezentantem Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju.

Smutne wieści z raciborskiego świata sportu przekazał w poniedziałek wieczorem Polski Związek Pływacki, który zamieścił na swojej stronie internetowej kondolencje dla rodziny i bliskich pływaka.

Nie żyje Michał Rokicki

- Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki - pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk - napisano w komunikacie związku.

Michał Rokicki specjalizował się w stylu dowolnym. Swoje pierwsze kroki stawiał w klubach ZSOMS Racibórz i Victorii Racibórz, później trenował też w AZS-AWF Warszawa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Doskonałe wyniki Rokicki zawdzięczał trenerowi Marcinowi Kunickiemu, który zwracał się do niego "Roki". Następnie współpracował z Januszem Lukoszkiem i Piotrem Krużołkiem.

Wielokrotny medalista

Michał Rokicki wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. W latach 2002, 2003 i 2005 otrzymał brązowe medale na 200 m stylem dowolnym. W 2004 roku wywalczył srebrny krążek w tej konkurencji, a w 2008 roku zdobył złoty medal w sztafecie 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym.

Największym osiągnięciem sportowca był start w 2008 roku na olimpiadzie w Pekinie, na której biorąc udział w sztafecie 4 × 200 m zajął z drużyną 14. miejsce. Rokicki został wówczas pierwszym pływakiem z Raciborza, który wziął udział w Olimpiadzie. Zmarł w wieku 37 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek. Do wiadomości publicznej nie podano przyczyny zgonu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Onet, naszraciborz.pl

Tagi: Nie żyje