Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje Michał Kapias. Sportowiec miał 22 lata
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 12.02.2022 08:57

Nie żyje Michał Kapias. Sportowiec miał 22 lata

nie żyje świeczka Iberion 1
Materiały własne Iberion

Nie żyje Michał Kapias, jeden z najbardziej utalentowanych polskich pływaków. Niedługo miał zdobyć uprawnienia trenerskie. W chwili śmierci miał 22 lata, a przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości publicznej. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb młodego sportowca.

Sportowca pożegnały oba kluby, w które był zaangażowany - studencki oraz ten, w którym zaczynał i święcił największe sukcesy. Nikt nie spodziewał się zgonu 22-latka.

Nie żyje Michał Kapias, jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich pływaków

- Odszedł od nas nasz wspaniały kolega, przyjaciel, zawodnik naszego klubu i student AWF Katowice Michał Kapias. Ta śmierć przyszła zdecydowanie za szybko, za wcześnie. Nasze serca płaczą z bólu. Michale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci - pisali na swojej stronie na Facebooku przedstawiciele AZS AWF Katowice. Michał Kapias studiował na śląskiej uczelni i starał się o uprawnienia trenerskie.

Wcześniej odnosił duże sukcesy jako junior, był uważany za wielką nadzieję dla młodego pokolenia polskich pływaków - sukcesy na polskim podwórku miały wkrótce przełożyć się również na te na szczeblu międzynarodowym.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Informacja o śmierci Michała Kapiasa dotarła do klubów w środę wieczorem. Nie podano przyczyny zgonu 22-latka.

- Zgasło światło, wypaliła się świeca, zegar zatrzymał swój bieg. Nic dodać, nic ująć. Michał miał dopiero 22 lata. Zawsze uśmiechnięty, wesoły, skory do żartów. Mimo że nie był już w naszym klubie, ale zawsze był tuż obok. Zawsze na basenie, chętny do pomocy. Taki był. Jeszcze w tym samym dniu kończył praktyki trenerskie w naszym klubie - można było przeczytać na stronie klubu Sikret Katowice.

- Michał był pierwszym i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym klubie. Początki całego pływackiego Sikretu to tak naprawdę sukcesy bardzo młodziutkiego Michała. Pierwsze Mistrzostwa Polski, medale MP, pierwsze rekordy Polski Sikretu, to właśnie były sukcesy Michała. Zawsze pozostanie z nami w naszych sercach, bo był członkiem rodziny Sikretu - informowali przedstawiciele.

Pogrzeb młodego pływaka zaplanowany jest na sobotę, 12 lutego na godzinę 12:00 i odbędzie się na cmentarzu Wojtowa Wieś w Gliwicach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl

Tagi: