Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Największa rywalka Natalii Kaczmarek jedzie na igrzyska. To mistrzyni olimpijska
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 03.07.2024 22:42

Największa rywalka Natalii Kaczmarek jedzie na igrzyska. To mistrzyni olimpijska

Natalia Kaczmarek
Fot. East News/PAWEL SKRABA/SUPER EXPRESS/AGENCJA SE

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu są już za pasem. Powoli klaruje się sytuacja, jeżeli chodzi o mających wystąpić zawodników. Niedawno pojawiły się wieści o kolejnej rywalce Natalii Kaczmarek, która może sporo namieszać w konkursach biegowych.

Natalia Kaczmarek w wyśmienitej formie przed igrzyskami w Paryżu

Natalia Kaczmarek prezentuje w tym sezonie lekkoatletycznym wybitną formę. W trakcie mistrzostw Europy w Rzymie Polka sięgnęła po złoty medal, ale przede wszystkim ustanowiła nowy rekord naszego kraju. Jako pierwsza reprezentantka Polski, w biegu na 400 metrów odnotowała czas poniżej 49 sekund. Biegaczce udało się również ustalić w Polsce najkrótszy czas na 200 metrów od blisko 40 lat. Ponadto Kaczmarek, na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy zostawiła w tyle swoje rywalki, zdobywając czwarte złoto w swojej karierze. 

Nowy rozdział kariery Piotra Zielińskiego. Jest oficjalne potwierdzenie Tomasz Kłos wypowiedział się dla Gońca. Szczerze wyznał, co sądzi o Lewandowskim w kadrze

Miało jej nie być na igrzyskach, a teraz wraca. To może być groźna rywalka dla Kaczmarek

Ostatnio informowaliśmy, że na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu udziału nie weźmie mistrzyni w biegu na 400 metrów z Tokio i Rio De Janeiro, Shaunae Miller-Uibo. Zawodniczka z Bahamów zmagała się z kontuzją, która uniemożliwiła jej udział w mistrzostwach kraju. Wydawało się, że odbierze jej to kwalifikację olimpijską, jednak dziś nadeszły zgoła odmienne wieści.

Okazuje się jednak, że Miller-Uibo da radę wystąpić na igrzyskach we Francji. Zadecydowały o tym mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2022 roku. Chodzi szczególnie o ostatnie rozegrane mistrzostwa kontynentalne, które wliczają się do rankingu. Biegaczka z Bahamów wygrała wtedy, uzyskując czas 49.4, co okazało się kluczowe w uzyskaniu kwalifikacji olimpijskiej.

ZOBACZ: Świątek dostała pytanie o Lewandowskiego, wypaliła bez namysłu. Polacy będą zaskoczeni

Natalia Kaczmarek ma się kogo obawiać?

Olimpijskie osiągnięcia Shaunae Miller-Uibo z pewnością robią wrażenie. Oprócz złota na igrzyskach w Tokio, Bahamka uzyskała szósty najlepszy czas w historii biegów na 400 metrów (48.36). Jednak przez ostatnie 2 sezony mocno trapiły ją kontuzje. Bardzo trudno jest jej o powrót do formy, bo Miller-Uibo nie była w stanie przebiec jednego okrążenia poniżej 51 sekund. Z kolei w tym roku, jedyny start Bahamki na 400 metrów przyniósł jej wynik zaledwie 53.02 sekund. Nie powinno to więc powodować obaw u Natalii Kaczmarek. Niemniej jednak zobaczymy, czy niecały miesiąc przygotowań do igrzysk wystarczy, by Shaunae Miller-Uibo mogła realnie powalczyć o trzecie olimpijskie złoto z rzędu.