Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nagroda za wygranie Pucharu Polski robi wrażenie. PZPN nie żałował
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 04.04.2024 09:34

Nagroda za wygranie Pucharu Polski robi wrażenie. PZPN nie żałował

trybuny

Wisła Kraków sensacyjnie pokonała na własnym stadionie Piast Gliwice 2:1 w półfinale Pucharu Polski. Piłkarze “Białej Gwiazdy” awansowali do finału po raz pierwszy od 16 lat, a na dodatek dokonali tego z poziomu I ligi. Sukces piłkarzy z Krakowa wiąże się nie tylko z szansą na cenne trofeum, ale też z zainkasowaniem solidnej sumy.

Awans do finału

Półfinałowe starcie na obiekcie przy ulicy Reymonta 20 w Krakowie rozpoczęło się fantastycznie dla zespołu gospodarzy. Piłkarze Wisły objęli prowadzenie po niespełna kilkudziesięciu sekundach, a dobrym wykończeniem i instynktem strzeleckim w polu karnym popisał się Szymon Szobczak.

Gospodarze nie zwalniali tempa i szukali kolejnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Taka okazja nadarzyła się w 37 minucie. Mateusz Jaroch dośrodkował piłkę w pole karne w kierunku Szymona Szobczaka. Strzelec bramki na 1:0 walczył o piłkę w pojedynku główkowym, ale został ubiegnięty przez obrońcę Piasta. Futbolówka spadła pod nogi Miguela Villara Miki, który przyjął piłkę i bez zastanowienia uderzył na bramkę gości i pokonał Františka Placha. Piłkarze Piasta Gliwice zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 54 minucie autorstwa Ariela Mosóra, ale nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania stanu gry. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a w Krakowie rozpoczęło się piłkarskie święto.

Cezary Kulesza przerwał spekulacje ws. Euro 2024. Tam Polacy będą mieli bazę

Zarobki za awans w Pucharze Polski

Wisła Kraków awansowała do finału Pucharu Polski po 16-letniej przerwie, natomiast po swój ostatni tytuł w tych rozgrywkach piłkarze z Krakowa sięgnęli w 2003 roku. Awans do finału to niezwykły sukces dla klubu, biorąc pod uwagę fakt, iż “Biała Gwiazda” występuje na co dzień w rozgrywkach Fortuna I Ligi.

Poprzez dobrą dyspozycję w Pucharze Polski i przejście przez poszczególne rundy w turnieju, klub z Krakowa otrzymał imponującą kwotę. Za awans do finału, włodarze Wisły otrzymali aż 760 tysięcy złotych, co w obliczu braku stabilizacji pod kątem finansowym jest dla nich wspaniałą informacją. Co więcej, jeśli piłkarze z Krakowa sięgną po upragnione trofeum na PGE Narodowym, PZPN wypłaci drużynie 5 milionów złotych w formie nagrody. Na drodze “Białej Gwiazdy” w finale Pucharu Polski stanie zespół Pogoni Szczecin, który pokonał w półfinale Jagiellonię Białystok 2:1.

Premia dla piłkarzy

To nie koniec dobrych informacji dla piłkarzy z Krakowa. Prezes zarządu Wisły, Jarosław Królewski zapowiedział, że ma w głowie plan dotyczący bonusu dla zawodników. W rozmowie z Goal.pl Królewski zdradził, że piłkarze otrzymają premie, jeśli wygrają Puchar Polski i awansują do PKO BP Ekstraklasy.

Mamy pomysł na to, natomiast jak pewnie mnie znacie, wymyślimy coś bardzo hardcorowego. Winner takes it all, czyli interesują mnie tylko dwa cele – premie będą wówczas, gdy będzie i awans, i Puchar Polski